LT News - шаблон joomla Оригами

Щороку Кіровоградська обласна служба зайнятості проводить Місячник сприяння зайнятості інвалідів, що  спрямований на вирішення актуальних питань зайнятості осіб з інвалідністю, психологічну підтримку й підвищення впевненості у власних силах і мотивації до праці цієї особливої категорії людей.

Цьогоріч у рамках Місячника, який проводився з 1 листопада по 1 грудня, за ініціативою міськрайонних та районних центрів зайнятості області було проведено 112 різноманітних заходів, у яких узяли участь понад 600 шукачів роботи з інвалідністю, 345 представників роботодавців та 87 представників органів влади, місцевого самоврядування та соціальних партнерів, які опікуються питаннями зайнятості осіб з інвалідністю.

Про це ТРИБУНІ повідомляє Кіровоградський ОЦЗ.

Центрами зайнятості області проведено 51 захід для роботодавців (ділові зустрічі, засідання круглих столів та спеціалізованих семінарів для роботодавців) для обговорення нагальних питань у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, які потребують спільного вирішення, зокрема:

 • підвищення якості робочих місць для осіб з інвалідністю, створення для них гідних умов та оплати праці;
 • подолання упередженого ставлення окремих роботодавців до використання праці цієї категорії шукачів роботи;
 • необхідність розвитку системи надомної праці для інвалідів, які мають обмеження у пересуванні тощо.

Так, з метою ознайомлення шукачів роботи з інвалідністю з послугами Державної служби зайнятості, підвищення мотивації до праці, повернення їх до продуктивної праці  центрами зайнятості проведено 55 різноманітних заходів: Дні інформації, Дні відкритих дверей, тренінги,  семінари за участю інвалідів і профконсультаційні заходи, спеціалізовані ярмарки та міні-ярмарки вакансій, у яких узяли участь понад 600 осіб з інвалідністю, а також 75 представників територіальних управлінь праці та соціального захисту населення міськвиконкомів та райдержадміністрацій та роботодавців.

При проведенні заходів в рамках Місячника не залишилися без уваги учні спеціалізованих шкіл-інтернатів, у тому числі діти з інвалідністю. Так, міськрайонними та районними центрами зайнятості для 155 дітей-інвалідів, які навчаються у відповідних закладах, проведено уроки з питань дитячої праці «Права дитини на ринку праці», профінформаційні групові інтерактивні зустрічі та інші види заходів.

21 листопада 2017 року, за ініціативи Кіровоградського обласного центру зайнятості, відбулося засідання круглого столу з метою поєднання спільних зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю. У заході узяли участь представники місцевих органів влади, управління Держпраці у Кіровоградській області, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та представники 15-ти провідних підприємств міста, які активно співпрацюють із службою зайнятості. У ході засідання обговорювалися питання щодо привернення уваги соціальних партнерів до проблем у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, посилення співпраці органів влади, роботодавців та соціальних партнерів області, а також збереження й модернізація існуючих та створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, забезпечення належних умов праці, соціального пакету тощо.

За оперативними даними, за період проведення Місячника було працевлаштовано 20 осіб з інвалідністю, 9 осіб  направлені на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 3 особи розпочали професійне навчання.

Соціальний супровід ВІЛ-позитивних – можливість зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу. І поки ця можливість є - міжнародні донори фінансують надання соціальних послуг. Однак донори вже оголосили, що незабаром фінансування припиниться і це на себе повинна взяти держава загалом та місцеві бюджети зокрема.

Про це ТРИБУНІ повідомляє прес-служба «Всеукраїнської мережі ЛЖВ».

Ольга (ім’я змінено) проживає в одному із районів Кіровоградської області. Дівчина виховувалася більше у дідуся, ніж у мами. Мама сильно зловживала алкоголем, через що її згодом позбавили батьківських прав. Тому опіку над нею взяв дідусь.

У 12 років дід втратив контроль над Ольгою. Вона почала вчиняти дрібні крадіжки, крала у сусідів і родичів, почала випивати. Ольга тоді була неповнолітня, перебувала на обліку у кримінальній міліції у справах дітей. За багаторазові крадіжки вона певний час перебувала у місцях позбавлення волі.  Вперше потрапила до в’язниці у 19 років. Майже два роки була позбавлена волі…

«30 травня 2012 року мені телефонують із пологового будинку і кажуть, що в них є породілля, яку немає куди виписувати, а за вказаною адресою, яку вона зазначила, потрібен акт обстеження. Я в них питаю, коли вона народила. Кажуть, що тиждень тому. Я питаю: «Чому ж ви лише зараз мені телефонуєте? Її немає куди виписувати і вам терміново потрібен акт». Я направила своїх спеціалістів, вони обстежили умови проживання за вказаною адресою, умови там були середні. Виписали її на зйомну квартиру – це був невеликий приватний будинок, у якому проживала чужа літня бабуся, яка прибилася до хати, а баба її прийняла. Вона їй була ніхто, допомагали одна одній. У неї взагалі не було теплого одягу для дитинки. А йшло до холодів, тож ми забезпечили необхідним одягом її і дитину. Батько дитини Олег був приходящим. Приходив, повертався», - розповідає керівник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина (ім’я змінено), яка згодом стала соціальним працівником жінки.

Ольга зараз проживає з Олегом. Народила третю дитину. Попри те, що чоловік часто пив, жінка ніби трималася, але все одно була під наглядом соціальних служб.

« До неї здійснювався патронаж. Вона у соціальному центрі для сім’ї, дітей та молоді була під соціальним супроводом, паспорта у неї не було, тож допомогли оформити, малому свідоцтво зробили і приписку. А потім вийшов закон, що дитина має бути приписана біля мами, тому що вони не зможуть оформити дитячі. Батько сказав: «Я їх забираю і ми будемо жити сім’єю». Вони перебралися в іншу хатинку, кращу. На отримані кошти придбала коляску і ліжко для дитини. Соціальні фахівці дивилися, щоб там був порядок, багато нарікань було з боку медичних працівників – коли дитина хворіла, жінка відмовлялася лягати в лікарню. Вони із чоловіком ходили на підробітк»и, - розповідає Ірина.

Соціальний працівник Ольги говорить, що спершу жінка дивилася за малим, жодних питань не було. ВІЛ-позитивний статус у неї виявили в лікарні, поставили на диспансерний облік, однак більше додаткових обстежень вона не проходила, відповідно терапію не отримувала.

« Дитинці виповнилося півтори роки, я їй сказала поїхати і здати аналізи на обстеження – чи немає в дитини ВІЛ-інфекції, щоб можна було зняти її з обліку. То дякувати Богу, у 18 місяців здали аналізи і дитину зняли з обліку.  А пізніше вона до мене приходить, я дивлюся на неї і кажу: «Ти вагітна», а вона: «Ні, ви що». У мене були на роботі тести на вагітність. Ми спустилися з нею до вбиральні. Тоді вона виносить результат тесту, а там дві смужки. Кажу їй: «Ходімо в лікарню», де ми і стали на облік. Старшому було близько двох років. Цю вагітність ми разом виносили», - говорить Ірина.

Після народження другої дитини соціальному працівнику вдалося переконати Ольгу пити АРВ-терапію. Це саме було напередодні третьої вагітності. Двоє дітей були без ВІЛ-позитивного статусу, їх знято з обліку. Однак, формувати прихильність до отримання АРВ-терапії жінці було досить складно, адже вона постійно шукала відмовки.

«Були проблеми із прихильністю, із запам’ятовуванням препаратів, коли які приймати. То я  на коробочці писала. Декілька разів доставляла додому, адже лялька маленька і я розуміла, що жінка за ліками вчасно не прийде, а пропускати не можна. І я завжди казала: «Ольго, ліки, аналізи, в лікарню». Єдиний аргумент був, який подіяв, – належне виконання батьківських обов’язків, збереження дітей, щоб діти не повторили її долю…» , - каже Ірина.

ВІЛ-позитивні люди повинні отримувати соціальний супровід, запевняє Ірина. І говорить, що дуже добре, що є така можливість.

«Соціальний супровід важливий. По-перше, щоб людина не відчувала себе самотньою з цією проблемою. Ми намагаємося допомагати, щоб люди жили повноцінним життям, щоб у них була сім’я, щоб вони не боялися заводити сім’ю. Якщо людина відчуває підтримку і хоче, щоб її мотивували, то звичайно її життя покращиться. Були моменти, коли через три дні Ользі потрібно йти в лікарню за ліками, я телефоную, а вона каже: «Я не можу, бо дитина хвора, чи чоловік запив». Тоді я брала ноги в руки і йшла в лікарню. Мені видавали терапію і я її доставляла. Я дуже хвилювалася, щоб не було пропусків. У мене була ще одна жінка, якій я доставляла ліки. У неї в сім’ї сталося горе, вона захворіла, вдома ніхто не знав, що в мами ВІЛ. Із квартири вона не могла вийти, якби я не привозила терапію, вона б її не пила!» – зауважує соціальний працівник Ірина.

«Фінансування обласною та місцевою владою Кіровоградщини соціального супроводу людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – це фінансування права на життя та здоров’я цих людей, права на достойне та якісне життя їх та їхніх дітей, фінансування ефективних заходів, які зупиняють епідемію ВІЛ/СНІДу. Чи є пріоритетом ці цінності для місцевої влади Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградської обласної ради та місцевих рад – покаже наявність бюджетного фінансування на ці заходи. Поки що, ці заходи фінансують міжнародні донори. Ми наголошуємо на підтримці соціального супроводу в рамках проекту, який виконується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки Благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"», - коментує виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Костянтин Данильченко.

З початку року до Кіровоградської місцевої прокуратури надійшло понад 1200 звернень

З початку 2017 року до Кіровоградської місцевої прокуратури надійшло 1 279 звернень громадян, з яких по суті прокурорами розглянуто – 975.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області, інформує ТРИБУНА.

Майже 295 звернень скеровано за належністю в інші відомства для вирішення, оскільки відповідно до конституційних функції прокуратури та Закону України «Про прокуратуру», ці звернення не відносяться до компетенції органів прокуратури. 
В більшості випадків скарги надходили з питань неналежного стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, а саме 552 звернення, з яких за результатами розгляду 33 звернень внесені відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування та розпочате досудове розслідування. 
Слід зазначити, що прокуратурою також приділяється значна увага належній організації особистого прийому громадян. Безпосередньо до прокуратури на особистому прийомі звернулось 575 громадян. Керівником прокуратури прийнято 60 осіб. 

6 грудня о 21:36 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні 5-поверхового будинку, що не експлуатується, на вул. Діброви у м. Олександрії. 

Про це повідомляє прес-служба У ДСНС в області, інформує ТРИБУНА.

 На гасіння пожежі оперативно прибули рятувальники 11-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Олександрії, які встановили, що горить сміття на площі 9 м2. О 21:50 пожежу було локалізовано, а о 22:14 – ліквідовано. Під час гасіння пожежі бійці ДСНС виявили тіло загиблого чоловіка. До гасіння пожежі залучалися 8 чоловіків особового складу та 2 одиниці техніки 2-го Державного пожежно-рятувального загону м. Олександрії.

Причина пожежі та обставини смерті чоловіка наразі встановлюються

Продовжуючи низку профілактичних заходів, працівники Олександрійського районного відділення поліції провели тематичну зустріч із учнями 11-х класів у районному будинку культури.

Про це ТРИБУНІ повідомляє сектор комунікації поліції Кіровоградської області.

Насамперед, юнакам та дівчатам ще раз нагадали про те, що не варто мовчати про таке явище, як вчинення насильства загалом, та зокрема у сім’ї.

Надзвичайно важливим є своєчасне звернення до поліції та інших служб із повідомленнями про подібні факти у родині, а також серед однолітків.

Упродовж зустрічі зі старшокласниками поліцейські звернули увагу і на проблему ВІЛ/СНІДу, ставлення до неї та існуючі ризики. Неповнолітнім продемонстрували фільм про те, що кожна людина має рівні права, та презентацію на дану тему.

2

1

Підприємствами м. Кропивницького у січні–жовтні 2017р. реалізовано промислової продукції на суму 9342,1 млн.грн, що становило 46,1% загальнообласного обсягу.

Про це ТРИБУНІ повідомляє головне управління статистики у Кіровоградській області.

У структурі реалізованої промислової продукції міста на переробну промисловість припало 60,7% загального обсягу, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 37%.

В обсязі реалізованої продукції переробної промисловості найбільша питома вага припала на виробництво харчових продуктів та напоїв (40,7%) та машинобудування (38,3%).

Також повідомили, що підприємствами Кіровоградської області у січні–жовтні 2017р. реалізовано промислової продукції на суму 20,3 млрд.грн, з неї продукції переробної промисловості – на 14,4 млрд.грн або 71,1% загальнообласного обсягу.

У загальному обсязі реалізованої промислової продукції питома вага  обсягу реалізованих харчових продуктів та напоїв становила 34,2% на суму
 6,9 млрд.грн, з них найбільше – олії та тваринних жирів – на 3,5 млрд.грн, м’яса та м’ясних продуктів – на 0,9 млрд.грн.

Підприємствами з постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря реалізовано продукції на суму
4,2 млрд.грн або 20,8% загальнообласного обсягу.

Автори наукового видання «Конспект профорієнтаційного заняття «Професії майбутнього», яке підготовлене Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України, розробили, на основі інформації експертів Світового економічного форуму, топ - 10 здібностей, які будуть необхідні  сучасній людині до 2020 р.

Про це ТРИБУНІ повідомляє Кіровоградський ОЦЗ.

 • Комплексне вирішення проблем
 • Критичне мислення
 • Креативність
 • Управління людьми
 • Координація в команді
 • Емоційний інтелект – здатність усвідомлювати власні почуття і емоції, управляти ними та, використовуючи ці знання, взаємодіяти з іншими;
 • Здатність до ведення переговорів – уміння створювати гарні робочі відносини та ефективно взаємодіяти з колегами, підлеглими, споживачами та партнерами з метою досягнення розуміння і підтримки на шляху реалізації цілей організації, розробки політики та прийняття спільного рішення; вміння надавати інформацію колегам, підлеглим, споживачам та партнерам по телефону, у письмовій чи електронній формі; вміння проводити зустрічі.
 • Здатність оцінювати ситуацію та приймати рішення – уміння аналізувати ситуації, їх структури, визначати фактори впливу, тенденції розвитку; вміння обирати та погоджувати найкращі об'єктивні та неупереджені рішення або альтернативні варіанти досягнення поставленої мети шляхом аналізу, прогнозування та оцінки ситуації і проблем, що її спричинили (ситуаційний аналіз, прийняття управлінських рішень).
 • Когнітивна гнучкість – здатність мислення, яке виявляється в умінні обмірковувати кілька речей одночасно, змінювати припущення, обране під час розв'язання проблеми, якщо змінилась її сутність;
 • Комплексне вирішення проблем – вміння шукати, накопичувати необхідну якісну інформацію, здійснювати пошук шляхів вирішення завдань на основі наявної інформації, оцінювати позитивні та негативні наслідки прийнятих рішень. Координація в команді - вміння працювати спільно з іншими;
 • Креативність – здатність до творчості, яка може виявлятися у мисленні, почуттях, спілкуванні, окремих видах діяльності, характеризувати особистість у цілому або її окремі сторони, продукти діяльності, процес їх створення; продукування нових ідей.
 • Критичне (аналітичне) мислення – уміння логічно міркувати, знаходити аргументи, ставити під сумнів власні та інші судження, виявляти сильні та слабкі сторони різних підходів до вирішення проблеми;
 • Орієнтація на клієнта (клієнтоорієнтованість) - вміння визначати і задовольняти поточні та майбутні потреби клієнтів, орієнтація на результат;
 • Управління людьми - уміння мотивувати, розвивати та спрямовувати людей до роботи, визначати кращих кандидатів для її виконання.

Топ 5 навичок 2020 копия

4 грудня, у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за ініціативи обласного управління юстиції на Кіровоградщині розпочався масштабний цикл заходів для різних цільових аудиторій.

Про це ТРИБУНІ повідомляє прес-служба ГТУЮ у Кіровоградській області.

Першими про права людини змогли більше дізнатися представники юридичних клінік, які працюють на базі місцевих вищих навчальних закладів. Після цього фахівці територіального органу юстиції провели тематичний тренінг для школярів.

«Попереду на нас чекають не менш важливі заходи: семінари в обласному центрі зайнятості; надання правової допомоги військовослужбовцям, які наразі перебувають на лікуванні в госпіталі; спілкування з неповнолітніми правопорушниками, які знаходяться у слідчому ізоляторі», – розповів про плани на найближчі дні керівник обласної юстиції Вадим Гуцул.

Окрім цього, у період з 6 по 8 грудня в управлінні юстиції відбудуться Дні відкритих дверей для студентів, громадських активістів і журналістів. Завдяки цьому всі бажаючі в будь-який зручний для них момент зможуть ознайомитися з роботою структурних підрозділів територіального органу юстиції і отримати фахові консультації у спеціалістів.

IMG 1533

IMG 1612

За поясненням 19-річного мешканця одного з сіл Новгородківського району, він зберігав удома коноплю для власного вживання.

Про це повідомляє ГУ НП в Кіровоградській області, інформує ТРИБУНА.

Під час перевірки оперативної інформації працівники поліції провели огляд у домоволодінні громадянина. У результаті вжитих заходів на горищі будівлі виявили кількадесят гілок рослин, схожих на коноплю. За словами молодого чоловіка, їх він зірвав неподалік водойми та забрав додому, щоб висушити і у подальшому вживати.

Вилучене направлено на проведення дослідження. Інформацію за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових рослідувань за ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Санкцією статті передбачено покарання – до 3 років позбавлення волі. Раніше особа вже притягувалася до криімнальної відповідальності за майнові злочини.

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області інформує про проведення виїзних прийомів громадян керівництвом Управління, що заплановані на грудень 2017 року.

Про це ТРИБУНА повідомляє з посилання на офіційний сайт Головного територіального управління юстиції в області.

05 грудня 2017 року з 10.00 до 12.00 год. (прийом відбудеться в приміщенні Новгородківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: смт. Новгородка, вул. Криворізька, 19);

13 грудня 2017 року з 10.00 до 12.00 год. (прийом відбудеться в приміщенні Новоархангельського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: смт. Новоархангельськ, вул. Леніна, 46);

21 грудня 2017 року з 10.00 до 12.00 години (прийом відбудеться в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: м. Знам’янка, вул. Героїв Крут, 9);

27 грудня 2017 з 11.00 до 13.00 години (прийом відбудеться в приміщенні Фортечного  відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Дворцова, 32/29).

Попередній запис на прийом можливо здійснити за телефоном (0522) 35-66-32.