LT News - шаблон joomla Оригами
На сьогоднішній день проблема наркоманії загалом, та особливо серед молоді стає дедалі гострішою.
Про це повідомляє ТРИБУНА.
Причиною цьому є сучасний спосіб розповсюдження наркотиків через інтернет-сайти та меседжери які встановленні у кожному смартфоні. Ця реклама стрімко розповсюджується і розміщується на будинках, заборах та інших громадських місцях, особливо поблизу учбових закладів де кожен підліток маючий смартфон з легкістю, протягом години може замовити і отримати будь-який вид наркотику який його зацікавить. 
35480816 1607003219408577 9215820895937888256 n

Ініціаторами акції стали волонтери Міжнародної Антинаркотичної Асоціації. Заручившись підтримкою та допомогою Кіровоградських соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської області; Управління поліції Кіровограда, проведуть 26 червня о 10-ій годині акцію: «Намалюй Життя». Під час акції волонтери у форматі квесту будуть зафарбовувати інтернет-адреси в межах ТЦ PLAZMA.
 
Всіх охочих і небайдужих запрошуємо приєднуватись до нас. Зустріч волонтерів відбудеться о 10:00 біля входу в ТЦ PLAZMA за адресою вул. Соборна, 22Б. З собою мати гумові рукавички і хороший настрій. Всі питання за телефонами: +38(095)647-64-27; +38(098)371-63-90 Роман.

У Кропивницькому в приміщенні  обласного художнього музею, 15 червня, відбулася ювілейна реєстрація стосунків у рамках проекту «Шлюб за добу». Молодята Марина та Дмитро Мазуренки стали п’ятсотими закоханими, які зареєстрували свої стосунки за пришвидшеною процедурою на території Кіровоградської області.

Про це ТРИБУНІ повідомив прес-секретар ГТУЮ у Кіровоградській області.

Як розповіли самі молодята, вони були знайомі вже впродовж п'яти років, але через напружений робочий графік не мали можливості одружитися за стандартною процедурою. Натомість завдяки проекту «Шлюб за добу» їм вдалося офіційно зареєструвати свої стосунки швидко й без зайвої витрати часу.

«Незважаючи на сумніви скептиків, які стверджували, що проект буде користуватися популярністю лише серед іноземців, статистика свідчить про абсолютно інакший стан речей. І сьогодні без зайвої витрати часу в Кропивницькому одружується вже 500-та закохана пара», – прокоментував в.о. начальника обласного управління юстиції Олег Потьомкін.

Варто відзначити, що сервіс стартував на території Кропивницького 31 березня 2017 року. 2 грудня 2017 року сервіс почав діяти і в Олександрії.

Сьогодні, 15 червня, у Кропивницькому відбулося відкриття меморіальної дошки, присвяченої 100-річчю від дня перебування у м. Єлисаветграді Легіону Українських Січових Стрільців.
 
Відкриття дошки відбулося у Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ, де у 1918 році з червня по жовтень розміщувався штаб Легіону Українських Січових Стрільців, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

100 років тому 13 червня до тоді ще Єлисаветграду прибув легіон Українських Січових Стрільців із Галиччини.

Урочисто відкрили меморіальну дошку директор інженерного коледжу та вихованець школи-інтернату "Сокіл".

Завершили захід гімном Січових Стрільців "Ой у лузі червона калина".

Поліцейський – це не тільки перспективна та гарно оплачувана робота, це професія, яка вимагає великої самовіддачі і розуміння всіх негативних сторін діяльності, що неминуче впливатимуть на всі аспекти життя та діяльності майбутнього офіцера. Майбутній працівник правоохоронних органів має бути ґрунтовно ознайомлений з роботою поліцейського та зважити усі позитивні та негативні аспекти даної професії.

Про це ТРИБУНІ повідомив Кiровоградський ОЦЗ.

Саме з цією метою днями для студентів вищих та професійно-технічних навчальних закладів Олександрії фахівцями Олександрійського міськрайонного центру зайнятості спільно з Олександрійським міським та районним відділом поліції в Кіровоградській області було проведено презентацію Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області, з метою конкурсного відбору на неукомплектовані вакансії.

Під час заходів начальник сектору організації відбору та проведення атестування поліцейських Управління кадрового забезпечення ГУНП в Кіровоградській області Олена Серебреннікова презентувала студентській молоді умови вступу на службу до поліції на вакантні посади до підрозділів Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, на які оголошується конкурс та розглянули етапи відбору на службу.

 У ході презентацій, присутні мали змогу поділитися професійними планами на майбутнє та отримати вичерпні відповіді на питання щодо вступу на службу в поліцію.

«Поліцейський – це людина, на плечі якої покладений обов’язок у підтриманні порядку у суспільстві, тому люди мають бути не тільки відповідальними, а й фізично загартованими. Тому, якщо є бажання вступити на службу до підрозділів ГУНП, наполегливо займайтеся спортом та пробуйте свої сили», зазначила О. Серебреннікова.

Загалом в заходах взяли участь понад 700 осіб.

Роман Козьяков спілкувався з представниками відомчих ветеранських організацій під час семінар-наради, що відбулася сьогодні у Головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області.

Про це ТРИБУНІ повідомив Cектор комунікації поліції Кіровоградської області.

Насамперед, Роман Сергійович познайомився з присутніми, коротко розповів про свою службу в правоохоронних органах до призначення на посаду керівника поліції Кіровоградщини.

Продовжилася зустріч обговоренням співпраці територіальних підрозділів із ветеранськими організаціями, пенсіонери вносили свої пропозиції щодо покращання цього напрямку роботи.

Начальник поліції області подякував ветеранам за передачу досвіду молодшому поколінню працівників, за наставництво та слушні поради.

«Ви віддали багато років свого життя непростій роботі із захисту правопорядку. Ми поважаємо вашу працю, цінуємо досягнення.  Вдячні за те, що ви у нас є. Продовжуємо співпрацю з ветеранськими організаціями і надалі та, безумовно, обіцяємо з нашого боку, у разі потреби, підтримку і допомогу», - зазначив Роман Сергійович.

Найактивнішим представникам ветеранських організацій Роман Козьяков вручив відомчі Подяки.

Присутні також мали можливість звернутися безпосередньо до начальника відомства з нагальними питаннями, які потребують вирішення на рівні обласного главку поліції.

Продовжилася нарада розглядом результатів роботи ради обласної ветеранської організації за півроку та визначенням завдань на друге півріччя.

Крім того, було обговорено аспекти медичного забезпечення пенсіонерів ОВС та членів їх сімей із начальником державної установи ТМО МВС України по Кіровоградській області Олександром Нестройним.

Зі свого боку, начальник сектору з питань пенсійного забезпечення ГУНП в області Віта Пономаренко розповіла про результати перерахунку пенсій колишнім співробітникам міліції.

Голова обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС Валерій Шевчук звернув увагу на питання надання Профспілкою практичної допомоги первинним ветеранським організаціям на місцях.

На завершення семінар-наради її учасники ділилися власним досвідом роботи з колегами.

На несподівану знахідку натрапили криворізькі ентузіасти під час реконструкції купелі, що в селі Іскрівка, біля чудодійних джерел святого Миколая Іскрівського.

Про це повідомила ТРИБУНА  з посиланням на rudana.com.ua

Перекази про цілющі властивості джерела, приклади зцілення недужих людей постійно доповнюються новими історіями.

При реконструкції купелі, яку запланували криворізькі учасники АТО, біля цього джерела виявили цікаву брилу вагою у півтори тонни.

На думку криворізьких археологів Олександра Мельника та Ірини Стеблини, цей великий камінь є однією зі стародавніх монументальних скульптур I половини 3 тисячоліття до нашої ери.

Цю стелу встановили давні арії. Для того часу вона є досить завеликою, що може вказувати на облаштування святилища аріїв. Ймовірно, стела є зображенням або їхнього бога, або родоначальника.

На користь цього свідчить наявність кам'яних брил навколо стели. Як відомо, зазвичай древні влаштовували святилища там, де сходились чотири стихії - вода, вогонь, земля й повітря. 

Оскільки знахідка виявлена на території Кіровоградської області, досліджуватимуть скульптуру тамтешні вчені. 

Днями, на базі Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулась планова нарада з Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, Долинським районним відділом ДВС Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області і Кіровоградським обласним центром зайнятості.

 

Під час наради сторони обговорили стан виконання судових рішень, прийнятих на користь центру зайнятості за виконавчими документами, що знаходяться на примусовому виконанні в Долинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

На час проведення наради державними виконавцями здійснюються відповідні виконавчі дії, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження». А саме: за можливості юрисконсульт центра зайнятості з представниками ДВС району здійснюють спільні виїзди за місцем проживання боржників.

Відділом ДВС здійснюється постійний контроль за боржниками, які не мають роботи щодо офіційного їх працевлаштування та отримання ними доходів.

За результатами наради визначені напрямки взаємодії та підвищення її ефективності, спрямованої на повне виконання судових рішень.

З початку року на Кіровоградщині до громадських робіт з інформування населення про можливість отримання житлових субсидій залучено близько 200 безробітних.

Про це ТРИБУНІ повідомив Кiровоградський ОЦЗ.

Як повідомляє відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості, ці роботи проводяться у містах Кропивницький, Знам'янка, Світловодськ, а також Добровеличківському,  Кіровоградському та Новгородківському районах.

Юлія Кирилова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості, говорить: «Служба зайнятості сприяє реалізації завдань уряду щодо надання субсидій за спрощеною процедурою. Фахівці центрів зайнятості організовують громадські роботи, у яких беруть участь зареєстровані безробітні. Під час виконання зазначених робіт безробітні інформують населення про можливість отримання житлових субсидій за спрощеною процедурою шляхом розповсюдження інформаційних матеріалів (без надання роз'яснення щодо особливостей призначення субсидії конкретній особі або виконання інших функцій щодо визначення права на отримання субсидії та її розміру), а також проводять технічну обробку та кур'єрську доставку документів».

Слід зазначити, що залучення до інформаційно-роз'яснювальної роботи безробітних осіб дає можливість працівникам управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад не відволікатися від виконання другорядних технічних робіт, а отже, сприяє якісному обслуговуванню населення щодо надання соціальних послуг тим громадянам, хто потребує державної підтримки. Крім того, у даному напрямку налагоджена тісна взаємодія базових центрів зайнятості з органами місцевого самоврядування, адже даний вид тимчасових робіт має суспільно корисну спрямованість та відповідає потребам територіальних громад.

Сервісні центри МВС в Кіровоградській області не так давно розповідали про найекономніші  автомобілі (http://kvg.hsc.gov.ua/2018/06/04/najpopulyarnishi-elektromobili-ta-gibridi-v-kirovogradskij-oblasti-2016-2018-rr/) які купляють жителі нашої області. Настав час розповісти про те, як стати водієм, та які мотоцикли найпопулярніші серед жителів Кіровоградської області.

Алгоритм дій при отриманні посвідчення водія категорії «А, А1»

Знайти автошколу

Необхідно обрати акредитований навчальний заклад і звернути увагу на кількість пропонованих теоретичних та практичних занять; повний перелік шкіл можна знайти за адресою http://hsc.gov.ua/prava/ .

Пройти навчання в автошколі

Для подачі документів знадобиться паспорт, ідентифікаційний код, медична довідка (форма 083/о), фото 3,5х4,5 см.

Іспити в автошколі

Скласти внутрішні іспити в автошколі та отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу.

Звернутися до сервісного центру МВС

Завдяки принципу екстериторіальності кожен громадянин може отримати послуги у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. Для отримання водійського посвідчення з собою потрібно мати свідоцтво про закінчення автошколи, паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/о).

Скласти іспит в сервісному центрі МВС

Іспит передбачає теоретичну та практичну частини. Варто відзначити, що скласти теоретичну частину можна як українською, так і англійською мовами.

Отримати посвідчення водія

Вперше посвідчення водія видається на 2 роки. Документ отримується у сервісному центрі МВС. Вартість: 26 грн – складання іспитів, 201 грн – бланкова продукція (плюс банківські послуги).

«Лайфхаки» для отримання посвідчення водія від сервісних центрів МВС

Окрім покрокового алгоритму, як пройти шлях від пішохода до вправного водія, в інструкції можна знайти посилання на оновлені тестові питання з ПДР, безкоштовний онлайн-тренажер, що імітує реальний теоретичний іспит (20 питань на знання ПДД за 20 хвилин), а також карти маршрутів практичних іспитів для перевірки навичок керування. Крім цього, на Інтренет-сторінці можна знайти чек-лист, де перераховані всі типові помилки та шкала оцінювання. Чек-лист гарантує прозорість і зрозумілість системи оцінювання навичок керування кандидата у водії.

Перше посвідчення водія – лише на 2 роки

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабміну в листопаді минулого року, вперше посвідчення водія видається на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год.

Якщо водій-новачок від’їздить 2 роки, скоївши за цей час не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху – посвідчення обміняють на постійне (на 30 років).

Якщо ж за цей час буде скоєно три і більше правопорушень – посвідчення обміняють, але лише після повторного проходження навчання в автошколі й складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Нове посвідчення діятиме знову два роки.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Ознайомитися з онлайн-інструкцією «Як отримати посвідчення водія вперше» можна за посиланням: http://hsc.gov.ua/prava/ .

Любителі мототранспорту надали перевагу мотоциклам з малим об’ємом двигуна та невеликою ціною. Впродовж цих двох років працівники сервісних центрів МВС в Кіровоградській області протягом двох років зареєстрували  842 мотоцикли та 291 мопед.

Нагадаємо, що ви можете зареєструвати свій транспортний засіб в будь якому територіальному сервісному центрі МВС в Кіровоградській області який буде для вас найзручнішим.

Завтра на черговому засіданні дванадцятої сесії міської ради міста Кропивницького розглядатимуть проект рішення «Про утворення наглядових рад на комунальних підприємствах Міської ради міста Кропивницького». Даний документ було підготовлено депутатом міської ради Олександром Цертієм, експертами ГО «Асоціація Політичних Наук» та «Центру медіарозслідувань «Прозоро», за підтримки Центру «ЕЙДОС».

«Створення наглядових рад – це важливий крок у підвищенні ефективності комунальних підприємств. Те що ми бачимо сьогодні – це конфлікти інтересів, розбазарювання ресурсів, схеми, виживання, але ніяк не ефективна і якісна робота. Експерти, які працюватимуть в новостворених робочих органах зможуть розробити стратегічні плани розвитку підприємств, провести незалежний аудит, залучивши до цього експертні організації, створити необхідний клімат для підвищення якості надання послуг та прибутку» - наголосив Дмитро Сінченко, голова АПН, один з ініціаторів розробки проекту рішення.

Хочемо нагадати, що даний проект рішення підтримали майже всі депутатські комісії. Єдиним винятком стала бюджетна комісія, яка підтримала ідею, а проект рішення вирішила обговорити з громадськістю. А на круглому столі, який було проведено з даного питання, пропозиція про створення наглядових рад здобула одноголосну підтримку громадськості.

Тож ми сподіваємось на послідовність наших депутатів і на те, що завтра рішення «Про утворення наглядових рад» буде прийнято.