LT News - шаблон joomla Оригами
10 лютого

Підприємці Кропивницького звернулися до Верховної Ради України щодо зменшення податкового тиску

Автор 
У міській раді відбулася зустріч депутатів, активістів кіровоградського осередку Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" з підприємцями міста. 
 
Причиною зустрічі стала підготовка звернення до Верховної ради щодо прийняття законопроекту №5711 від 25.01.2017, який зменшує штрафні санкції для підприємців. Зокрема, зараз за недопуск до перевірки податківцями накладається штраф 320 тис грн, за одного неоформленого працівника доведеться заплатити 96 тис грн. Новий проект передбачає зменшення штрафів до 1700 - 5100 грн.
 
Також голова фракції ВО "Батьківщина" Олександр Цертій заявив про підготовку звернення від міської ради до народних депутатів сприяти зменшенню єдиного соціального податку, який виріс вдвічі. До того ж зріс єдиний соціальний внесок. Це спричинило масштабне закриття діяльності фізичних осіб підприємців. За минулий рік міський бюджет від малого та середнього бізнесу отримав 91 млн грн податків, якщо тенденція закриття ФОП продовжиться бюджет недоотримає багато коштів. 
"Сьогодні, на жаль, в Україні склалася ситуація, що підприємці знаходяться на межі виживання і стоять перед дилемою: закривати ФОП, працювати нелегально або собі у збиток, з острахом чекати перевірки результатами якої можуть бути «драконівські штрафи» у 320тис.грн., чи все ж таки виборювати право працювати в нашій країні створюючи і підтримуючи робочі місця.

Основні виклики, які стоять перед малим та середнім бізнесом, це – постійна зміна податкового та регулюючого їхню діяльність законодавства, зниження купівельної спроможності населення, шалена інфляція, корупція, збільшення податкового навантаження, відсутність гарантій справедливого судочинства, повна відсутність реальних кроків з боку держави щодо підтримки малого бізнесу та самозайнятого населення. Все це практично унеможливлює підприємницьку діяльність, призводить до згортання ділової та інвестиційної діяльності і, як наслідок – падіння економіки нашої країни.

Певну допомогу підприємцям ми можемо надати і на місцевому рівні. Стосується вона підприємців – платників єдиного податку на 2 групі, які постраждали найбільше від введення в дію нового рівня мінімальної заробітньої плати, так як в таких підприємців вдвічі зросли виплати по ЄСВ та Єдиний податок. На сьогоднішній день для таких підприємців міською радою встановлена і діє максимальна ставка єдиного податку – 20% (виключення - 15% від розміру мінімальної заробітної плати зроблені для підприємців, які займаються роздрібною торгівлею хлібом, хлібобулочними та кондитерськими виробами, книгами, газетами та канцтоварами, займаються ремонтом побутових виробів та ін.).

З метою недопущення дискримінації підприємців другої групи, пропоную привести ставку єдиного податку до одного обгрутованого рівня для всіх. А також скоротити її до 10% , тим самим допомогти підприємцям протриматись в цей складний для бізнесу час і не допустити втрат наповнення міського бюджету у 2017 році (в умовах хвилі масового зактиття ФОПів). З такими ініціативами виступатиму на засіданні бюджетної комісії та, сподіваючись на підтримку депутатів від інших політичних сил, пропонуватиму прийняття таких змін до Рішення КМР № 3949 від 27 січня 2015 року на найближчій сесії міської ради", - розповів Олександр Цертій.

 
Прочитано 393 разів