LT News - шаблон joomla Оригами
13 березня

У Кропивницькому глибина ям значно перевищує допустиму норму: як діяти водіям? (ФОТО)

Автор 
Разом зі снігом у Кропивницькому зійшли й дороги. Не секрет, що саме поганий стан доріг часто-густо є причиною ДТП і порушення правил дорожнього руху. А це чималі витрати для власника автомобіля. Крім матеріальної, власник автівки зазнає неабиякої моральної шкоди.
 
Згідно з законом "Про дорожній рух" відповідальність за підтримку стану доріг лежить на органах місцевого самоврядування, котрі "мають забезпечувати зручні, безпечні, економічні та безперервні умови для руху транспорту і пішоходів по вулицях і дорогах населеного пункту", повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.
 
Саме навесні водії починають рахувати ями, оскільки чи не кожен із власників авто щоденно "влітають" у ями. Та за словами водіїв, ті ями, що видно, це ще квіточки, куди гірше ті, які "ховаються" в калюжах.
P1011983 800x600
За нормами, покриття дороги не повинне мати осідань, вибоїн, напливів та інших деформацій, що ускладнюють рух транспортних засобів. Максимально допустима глибина вибоїни – 4 сантиметри, і то вона має бути ліквідована протягом десяти діб.
 
На фото добре помітно, що у Кропивницькому деякі ями значно перевищують допустиму норму
P1011960 800x600

Чимала кількість ям заважає не лише власникам автівок, а й водіям маршрутних транспортних засобів.
"Цю яму ми змушені оминати щодня по декілька десятків разів. Одного разу мав необережність в'їхати у неї, оскільки яма була заповнена дощовою чи талою водою, і розрізав собі колесо. Змушений був з'їжджати з маршруту", - зазначає водій маршрутки.
P1012078 800x600
Останнім часом чимало водіїв почали звертатися до суду за допомогою, аби відшкодувати збитки, які було завдано автомобілю, який потрапив до вибоїни.
 
Найчастіше причиною позовного випадку стають дуже великі ями, відкритий каналізаційний люк або покрита льодом ділянка дороги. Та, на жаль, у Кропивницькому можна зустріти кожен із цих факторів, через те, що глибина ям перевищує допустиму норму, каналізаційні люки досить часто викрадають, а льодове покриття на ділянках доріг комунальні служби не завжди встигають ліквідовувати.
 
Якщо в подібній ситуації немає огороджень або попереджувальних знаків, це вважається порушенням закону з боку організації, відповідальної за дану ділянку. І головне тут — правильно скласти позовну заяву та зібрати необхідні документи.
P1012021 800x600
Якщо ваш автомобіль потрапив в яму або люк, то перше, що потрібно зробити - це викликати працівників патрульної поліції для оформлення дорожньо-транспортного випадку. Вони мають скласти відповідну довідку, вказавши у ній розміри ями, відсутність дорожніх знаків і огороджень тощо. Також обов’язково потрібно сфотографувати ушкоджений автомобіль і дефектну ділянку дороги хоча б на камеру мобільного телефону. Це буде вагомим доказом у суді.
 
Тож якщо ваш автомобіль зазнав матеріальних збитків через вибоїни на дорогах, не бійтеся подавати до суду, оскільки, останнім часом, чимала кількість таких справ перемагає на користь водія.
 
 
Прочитано 2263 разів