LT News - шаблон joomla Оригами
07 грудня

У Кропивницькому підбили підсумки Місячника сприяння зайнятості інвалідів

Автор 

Щороку Кіровоградська обласна служба зайнятості проводить Місячник сприяння зайнятості інвалідів, що  спрямований на вирішення актуальних питань зайнятості осіб з інвалідністю, психологічну підтримку й підвищення впевненості у власних силах і мотивації до праці цієї особливої категорії людей.

Цьогоріч у рамках Місячника, який проводився з 1 листопада по 1 грудня, за ініціативою міськрайонних та районних центрів зайнятості області було проведено 112 різноманітних заходів, у яких узяли участь понад 600 шукачів роботи з інвалідністю, 345 представників роботодавців та 87 представників органів влади, місцевого самоврядування та соціальних партнерів, які опікуються питаннями зайнятості осіб з інвалідністю.

Про це ТРИБУНІ повідомляє Кіровоградський ОЦЗ.

Центрами зайнятості області проведено 51 захід для роботодавців (ділові зустрічі, засідання круглих столів та спеціалізованих семінарів для роботодавців) для обговорення нагальних питань у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, які потребують спільного вирішення, зокрема:

  • підвищення якості робочих місць для осіб з інвалідністю, створення для них гідних умов та оплати праці;
  • подолання упередженого ставлення окремих роботодавців до використання праці цієї категорії шукачів роботи;
  • необхідність розвитку системи надомної праці для інвалідів, які мають обмеження у пересуванні тощо.

Так, з метою ознайомлення шукачів роботи з інвалідністю з послугами Державної служби зайнятості, підвищення мотивації до праці, повернення їх до продуктивної праці  центрами зайнятості проведено 55 різноманітних заходів: Дні інформації, Дні відкритих дверей, тренінги,  семінари за участю інвалідів і профконсультаційні заходи, спеціалізовані ярмарки та міні-ярмарки вакансій, у яких узяли участь понад 600 осіб з інвалідністю, а також 75 представників територіальних управлінь праці та соціального захисту населення міськвиконкомів та райдержадміністрацій та роботодавців.

При проведенні заходів в рамках Місячника не залишилися без уваги учні спеціалізованих шкіл-інтернатів, у тому числі діти з інвалідністю. Так, міськрайонними та районними центрами зайнятості для 155 дітей-інвалідів, які навчаються у відповідних закладах, проведено уроки з питань дитячої праці «Права дитини на ринку праці», профінформаційні групові інтерактивні зустрічі та інші види заходів.

21 листопада 2017 року, за ініціативи Кіровоградського обласного центру зайнятості, відбулося засідання круглого столу з метою поєднання спільних зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю. У заході узяли участь представники місцевих органів влади, управління Держпраці у Кіровоградській області, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та представники 15-ти провідних підприємств міста, які активно співпрацюють із службою зайнятості. У ході засідання обговорювалися питання щодо привернення уваги соціальних партнерів до проблем у сфері зайнятості осіб з інвалідністю, посилення співпраці органів влади, роботодавців та соціальних партнерів області, а також збереження й модернізація існуючих та створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, забезпечення належних умов праці, соціального пакету тощо.

За оперативними даними, за період проведення Місячника було працевлаштовано 20 осіб з інвалідністю, 9 осіб  направлені на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 3 особи розпочали професійне навчання.

Прочитано 175 разів