LT News - шаблон joomla Оригами
31 серпня

Вуличне графіті має прикрашати Кропивницький, а не ганьбити його

Автор 
Для більшості кропивничан місто умовно ділиться на "старе місто" і жилий масив. Вулиця Дворцова, та Шевченка, площа Героїв Майдану, пам'ятники архітектури та скульптури є візитівкою міста. Проте, у жилих районах переважає мистецтво "вуличне". Стіни панельних будинків прикрашають витвори "вуличних художників"... Чи, краще, вандалів?
 
Найбільше нагромадження графіті знаходиться на набережній Кропивницького. Численні химерні малюнки, написи та лайливі слова "прикрашають" місто впродовж багатьох років. Місцева влада навіть не намагається боротися з цим явищем. Відпочиваючи біля Інгулу чи просто проходячи вулицями міста зі стін в очі кидається лайка та пропаганда.
 
Політичні партії, громадські об'єднання, навіть релігійні організації вдаються до поширення власних думок на стінах міста. Трафарети та написи "від руки" є своєрідним способом розповсюдження інформації, а значить і засобом впливу на думку кропивничан.
 
Такий нелегальний спосіб розповсюдження інформації ніяким чином не контролюється місцевою владою та органами правопорядку. ЖКГ також не в змозі зупинити це явище: майже на кожному будинку нашого міста є позначки вандалів.
 
В Європейських країнах для задоволення потреб "вуличних художників" відводять спеціальні зони: встановлюють бетонні стіни чи то плити, які слугують полотном для художників. Картини на соціальну тематику, гостра сатира у зображенні дійсності та просто гарні малюнки, виконані аерозольними балончиками, створюють великі музеї просто неба. У Кропивницькому, та й в Україні в цілому, такі місця відсутні.
 
Громадяни міста, на жаль, байдуже ставляться до такого мистецтва. Навіть написи у під'їздах будинків рідко зафарбовуються.
 
Окремо виділяється арт-проект "Поезія стін" від ФРІ Кропивницький. Узгоджені з місцевою владою малюнки та вірші відомих українських поетів дійсно можна вважати сучасним мистецтвом: вони не політизовані, не несуть негатив і не обурюють мешканців міста. Законність, в цьому випадку, забезпечила проекту хід і тепер в центрі міста розміщені цікаві та яскраві картини у доречному місці.
 
Громадське майно та приватна власність не захищається органами правопорядку від вандалів. Паркани приватних будинків також страждають від фарби. Зважаючи на неналежний облік правопорушень, спрямованих на умисне знищення і пошкодження культурних і матеріальних цінностей, і нечіткі розмежування між кримінальним та адміністративно караним вандалізмом, в Україні відсутній налагоджений механізм виявлення та справедливого покарання вандалів. Процент розкриття злочинів, пов'язаних з псування приватного та громадського майна, приблизно рівний 5%.
Прочитано 306 разів