LT News - шаблон joomla Оригами
12 червня

Виконком Кропивницького ледь не погодив підвищення ціни на проїзд у маршрутках

Автор 

Сьогодні, 12 червня, під головуванням міського голови Андрія Райковича відбулося засідання виконавчого комітету Кропивницького.

Одним із головних питань, що  виносилися на розгляд було «Про встановлення граничної вартості разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування м. Кропивницького», повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Міський голова наголосив, що вимоги до перевізників (а саме система диспетчеризації, електронні засоби регулювання руху) не просто почуті, а на сьогоднішній день знаходяться у кінцевій стадії її реалізації. 

Начальник управління розвитку транспорту та зв’язку Олександр Вергун доповів, що підвищення тарифів на проїзд є доцільним та економічно обґрунтованими. Він зазначив, що за 2017 рік майже вдвічі зросли ціни на страхування автомобілів, проходження технічного контролю, зросла вартість шин, мастила, палива та підвищилася мінімальна заробітної плати

Враховуючи розрахунки перевізників вищевказаним проектом рішення у міській раді пропонувалося встановити граничну вартість разового проїзду для підприємств ПП «Олікс», ПП «УкрАвтоІнвест», КТ «Автолегіон – Варванської Ю.В.», ПП «Автобаз Кіровоград», ФОП Кобченко В.В. та ФОП Баркар у розмірі 5 грн.

«Сьогоднішнє засідання виконавчого комітету можна назвати геноцидом кропивничан. Ви говорите про встановлення WI-FI у автобусах. От скажіть, нащо бабусі ваш WI-FI? Їй ті 50 копійок будуть важливіші», - зауважив член виконкому Олександр Дануца.

«Перевізники не поважають ані міську владу, ані виконавчий комітет. Вони не хочуть надати інформацію стосовно реального пасажиропотоку на маршрутах, проте хочуть підвищити ціну на проїзд. Я закликаю не голосувати за цей проект рішення», - зазначив член виконавчого комітету Олександр Сосонський.

У свою чергу директор ПП «Олікс» Дмитро Вінницький заявив, що підвищення тарифів мало б відбутися ще цієї зими, а у борг працювати далі немає можливості.

Тобто умови повністю ще не виконали, а підвищення тарифів вимагають ще із січня місяця цього року.

Останнього разу, коли підвищували ціну на проїзд, перевізники натхненно обіцяли покращити умови пасажироперевезень. Проте як бачимо за цей рік ні якість пасажироперевезення, ні дотримання графіку руху та інтервалу не відбувається. Водії самовільно можуть зійти з маршруту, а після 20.00 транспорту годі й чекати. Дедалі ясніше видно, що підвищення тарифів йде лише на користь самих перевізників. А для кропивничан змін так і не відбулось, хіба що ціна змінилась не на користь громадян.

Відтак «за» підвищення тарифів проголосували лише 9 членів виконкому, у тому числі й міський голова разом із своєю командою. Рішення не прийнято. Відтак кропивничани ще мають змогу їздити у маршрутних таксі за старими цінами.

Прочитано 1714 разів