LT News - шаблон joomla Оригами
22 березня

Як у Кропивницькому збираються захистити пам’ятки архітектури від реклами?

Автор 

22 березня у приміщенні міської ради Кропивницького відбулося засідання круглого столу стосовно обговорення ініціативи «Впорядкуванню малих архітектурних форм (вивісок) в історичній частині міста Кропивницький».

На обговоренні були присутні депутати, представники громади та приватні підприємці Кропивницького, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Як зазначив представник департаменту архітектурних спадщин ОДА, Кропивницький має великий історичний спадок, а саме на обліку перебуває 650 об’єктів пам’ятків архітектури.

«Усі наші елементи архітектури заліплені купою реклами, яка є повсюди у місті. І замість того, щоб милуватися фасадами будівель – ми вимушені «милуватися» рекламою. Бажання рекламістів та власників бізнесу виділитися серед конкурентів зробили архітектуру трьохсотлітнього міста невидимою в очах містян», - говорить депутат міської ради Валентина Яремчук.

Присутнім підприємцям та рекламодавцям було пояснено, що така ініціатива збільшить туристичну привабливість міста. А, отже, туристичний потік надасть бізнесменам можливість збільшити свої прибутки за рахунок припливу туристів.

«Багато хто із приїжджих звертав увагу на те, що наше місто привабливе, гарне, затишне… але у ньому ну досить багато реклами, яка псує зовнішній вигляд архітектурних пам’яток», - додає керівниця Агенції сталого розвитку «Хмарочос» Ірина Ткаченко.

29251111 1993479347645988 86467336 o

Для зразку були наведенні приклади українських міст, які вже побороли таку проблему. До того організатори заходу представили положення, у якому є бачення розташування та виконання вивісок на будівлях.

Після презентації представники рекламних агент та підприємці Кропивницького поцікавилися, що робити з тими облупленими частинами будівлі, які ця реклама закривала.

«Ту частину, яка належить мені – я відремонтувала. А на іншій не маю права що-небудь робити. Хто займеться питанням реставрації будівель в такому випадку?» - поставила питання приватний підприємець Кропивницького.

Депутат міської ради Валентина Яремчук запевнила, що цим питанням займеться влада. Адже коштів у міському бюджеті є і на реставрацію декількох десятків будівель міська рада у змозі виділити.

Круглий стіл викликав жваву дискусію між депутатами, підприємцями та рекламними агентствами Кропивницького. Однак у підприємців опісля презентації залишилося ще багато питань.

  28946374 1993479317645991 1524234592 o

Прочитано 191 разів