LT News - шаблон joomla Оригами
13 квітня

Через спуск води в річці Інгул може постраждати рибна екосистема Кропивницького

Автор 

Сьогодні,13 квітня, у Кропивницькому збираються знизити рівень води у річці Інгул до мінімально можливого рівня.

Пояснюють такі дії у міській раді Кропивницького тим, що необхідно провести профілактичні роботи на водоспускних спорудах, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

От тільки чому у міській раді вирішили зробити це у період, коли риба йде на нерест (прим. Авт. - процес відкладання ікри риб і земноводних).

Відтак, як повідомили ТРИБУНІ жителі мікрорайону Балашівка, зараз спускати воду в річці Інгул не можна.

«Зараз такий період, коли риба скидає ікру. Скидає вона її на очерет, який занурений у воду. А вони хочуть спустити воду та оголити цей очерет. І тоді вся ікра вийде на поверхню. І через це вона загине. Тому зараз воду не можна спускати, а навпаки потрібно тримати рівень.  Цим питанням має займатися спеціальна служба. Ми ж, як жителі, просто спостерігаємо наслідки таких дій та рішень», - говорить Василь Лупол, житель Кропивницького.

Як зазначають фахівці, важливим фактором, який впливає на процес нересту, є підтримання постійного рівня води у ставках та річках. Якщо рівень води різко знизити, то відкладена на мілководді ікра залишається висихати на сонці, знищується птахами.

Чому ж тоді місцева влада вирішила спустити воду саме тоді, коли розпочався період нересту? Хоч рівень води й знижують лише на один день, проте це може завдати значної шкоди екосистемі нашого міста. Адже у цей період (з початку квітня та до червня) заборонено навіть виловлювати рибу.

Чи будуть неси відповідальність наші міські можновладці за екологічне лихо (зниження популяції риби у водоймах), заподіяне невдалим або нерозумним господарюванням керівництва м. Кропивницького?

Прочитано 308 разів