LT News - шаблон joomla Оригами

Після перерви на зимові свята кропивницька ВО «Свобода» знову провела відкриті збори у Будинку Профспілок Кропивницького.

1-го лютого націоналісти нашого міста вже за традицією проінформували своїх прихильників стосовно найголовніших подій у місті та в Україні вцілому, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Як зазначив голова  фракції, депутат міської ради Кропивницького Сергій Капітонов, відтепер на зборах депутати будуть не лише звітувати, а ще й проводити партійцям та прихильникам лекції стосовно політичної освіти.

«Ми будемо проводити не просто збори, а ще й говоритимемо про націоналізм, що він собою представляє. Спочатку коротка інформація про життя нашого міста, а потім будуть лекції від різних лекторів», - говорить Сергій Капітонов.

Першу лекцію з політичного вишколу присутнім продекламував депутат міської ради м. Кропивницького від фракції ВО «Свобода» Геннадій Маламен. Тему яку розглядали була присвячена розвитку націоналізму в історичній ретроспективі.

На завершення відкритих зборів Кропивницької міської партійної організації ВО "Свобода" присутні традиційно заспівали Славень України.

 

Одним із перших питань на сесії розглядали проект рішення Про затвердження Положення про управління освіти Міської ради міста Кропивницького у новій редакції.

У деяких депутатів виникли сумніви щодо правильності написання назви управління освіти у новій редакції, інформує кореспондент ТРИБУНИ.

Було навіть запропоновано провести консультації зі спеціалістами та виявити єдиний вірний варіант.

«Шановні, якщо вже управління освіти визначилося з назвою – то це правильно. Коли саме управління освіти не знає, як писати - то хто тоді знає? Адже там знаходяться освітяни. Тому я вважаю, що ми повинні дослухатися до них», - зауважив депутат ВО «Свобода», Сергій Капітонов.

Надійшла пропозиція від депутатів зібратися у кабінеті секретаря міської ради, Андрія Табалова, та обговорити це питання. Після цього рішення очільник міста, Андрій Райкович, оголосив перерву на одну годину.

У відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Кіровоградській області на виконанні знаходиться рішення про стягнення коштів у сумі 8 329 698,08 грн.

Про це ТРИБУНІ повідомила прес-служба ГТУЮ у Кіровоградській області 

Під час виконання судового рішення у підприємства-боржника було вяивлено майно. Йдеться про незавершене виробництво посівів технічних культур кукурудзи (100,62 га) та соняшника (174,52 га). Державним виконавцем було проведено їх опис і арешт. Однак, особи, призначені ним зберігачами такого майна, відмовилися від його зберігання.

Згідно вимог ч. 1 ст. 58 ЗУ «Про виконавче провадження», майно, на яке було накладено арешт, передається на зберігання боржникові або іншим особам, що призначені виконавцем у постанові про опис і арешт майна боржника під розписку.

Якщо ж зберігачем призначено іншу особу, а не боржника, вона може одержувати за зберігання майна винагороду, розмір і порядок виплати якої визначаються договором між зберігачем і виконавцем, згідно чинного українського законодавства.

У звязку з тим, що майно не було передано на зберігання ні сторонам виконавчого провадження, ні КФ ДП «СЕТАМ», виникла необхідність у пошуку осіб, які виявили б бажання прийняти на зберігання вищезазначене майно.

З питань прийняття вказаного майна на зберігання та уточнення деталей звертайтеся до Борисенко Любов Петрівни.

Контактні дані:

Телефон: 35-66-40

Електронна адреса відділу: info_prim@kr.dvs.gov.ua   

21 липня мало би відбутись чергове засідання 36-ї сесії Знам`янської міської ради.
 
Не зважаючи на те, що засідання так і не розпочалось, перед депутатами, журналістами та активістами, присутніми в залі, виступив координатор коаліції «Прозорі Ради» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко. Про це "Трибуні" повідомили представники Громадської організації "Асоціація Політичних Наук".
«Цього року наша коаліція поширила свою діяльність і на місто Знам’янка. Нашими експертами було проаналізовано нормативно-правові акти Знам’янської міської ради і виявлено ряд недоліків, які необхідно усунути для того, щоб ваша міська рада стала прозорішою, підзвітнішою та відповідальнішою перед громадою. Нами попередньо вже був направлений лист до міського голови Сергія Філіпенка з напрацьованими нами рекомендаціями. Більше того, ми отримали відповідь, в якій нам повідомили, що ці рекомендації розглядаються і на наступну сесію має бути винесений проект рішення з їх урахуванням. Сьогодні я приїхав, щоб ви всі почули про наші вимоги» - наголосив голова «Асоціації Політичних Наук» Дмитро Сінченко.
На сьогоднішній день експерти коаліції «Прозорі Ради» говорять про те, що діяльність Знам’янської міської ради не регламентується наступними нормами:
 
• Не затверджено Бюджетний регламент Знам’янської міської ради, де визначено процедуру участі громадськості в процесі формування та прийняття бюджету, шляхом проведення громадських слухань перед ухваленням бюджету.
• Не затверджено порядок публікації на офіційному сайті інформації про видаткову частину бюджету за сферами, установами та організаціями.
• Не визначено порядок завчасного інформування про засідання постійних депутатських комісій міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.
• Не визначено порядок оприлюднення стенограм пленарних засідань міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.
• Не визначено порядок прямої відео-трансляція кожного засідання постійних депутатських комісій міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.
• Не визначено порядок оприлюднення на офіційному веб-сайті ради інформації про помічників-консультантів депутатів міської ради.
• Не затверджено Кодекс етичної поведінки для голови та депутатів Знам’янської міської ради разом з Положення про етичну комісію при Знам’янській міській раді.
• Не затверджено Положення про громадський бюджет міста Знам’янка
«Прозорість – це саме те чого не вистачає Знам`янській міській раді. Сьогодні ми мали можливість переконатись в цьому на власні очі. Ми будемо боротись за те, щоб наші рекомендації було імплементовано» - сказав Дмитро Сінченко.
 
У рейтингу відкритості, прозорості та підзвітності, який проводився коаліцією «Прозорі Ради», Кіровоградська обласна рада зайняла п`яте місце.
«Ми можемо констатувати доволі непогані показники відкритості обласної ради за основними показниками. Це те, що чітко передбачено та регламентується законодавством. На сьогоднішній день це п`яте місце з двадцяти місцевих рад, які були об`єктом дослідження. А от із запровадженням кращих практик в області гірше – 9 місце» - розповів голова Асоціації Політичних Наук, координатор ініціативи «Прозорі Ради» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.
Про це "Трибуні" повідомила Громадська організація "Асоціація Політичних Наук".
 
Коаліцією «Прозорі Ради» було розроблено ряд рекомендацій для обласної ради. Найголовніше, чого вимагає громадськість, це вільний доступ до засідань президії, який наразі є обмеженим, а також зменшити кількість необхідних підписів під електронними петиціями з 10000 до 500.
Заступник голови обласної ради Ігор Степура пообіцяв, що рекомендації «Прозорих Рад» обов`язково будуть розглянуті та винесені в сесійну залу на голосування.
«Проблеми дійсно є. І їх багато. Це все наслідки нашого совкового мислення і того, що люди не звикли до того, що влада це вони, а ми – лише органи влади. По суті нас винайняли для виконання волі людей, а виходить зовсім навпаки. Я докладу всіх зусиль аби абсолютно всі пропозиції, які ми сьогодні отримали від громадськості, були підтримані більшістю депутатів обласної ради», - наголосив Ігор Степура.
Окрім того, пан Ігор відмітив, що проблема з доступом до засідань рад чи інших робочих органів місцевого самоврядування дійсно існує. «Доходить до того, що мене, заступника голови обласної ради, не пускають на засідання селищних рад. Це ж нонсенс. Що тоді говорити про звичайних громадян?», - зазначив Степура.
Щодо ще двох місцевих рад Кіровоградщини, які брали участь у дослідженні, то вони обидві знаходяться в останній п`ятірці рейтингу. Знам`янська міська рада посіла 15 місце, Новоукраїнська – 19. 
«У регламенті Новоукраїнської міської ради не прописане врегулювання конфлікту інтересів, що ставить під корупційну загрозу абсолютно всі проекти рішень і кожне голосування. Також є проблеми з доступом громадян до засідань ради, виконкому та постійних комісій. Але найголовніша біда – це порушення Закону «Про доступ до публічної інформації» і не оприлюднення проектів рішень за 20 робочих днів до сесії. Проблема конфлікту інтересів та проблема з доступом на засідання сесій та робочих органів є і в Знам`янській міській раді. Ми будемо працювати з міськими головами, депутатами цих місцевих рад і виправляти цю ситуацію для підвищення підзвітності та прозорості», - розповіла в.о. керівника Секретаріату коаліції громадських організацій «Рада Експертів» Олена Сінченко.
Проект “Прозорі Ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами” виконується Центром "Ейдос" у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.
 
4 липня понад 40 поліцейських із Кіровоградської області, після проходження первинної професійної підготовки на базі Криворізького факультету Дніпропетровського університету внутрішніх справ, склали Присягу на вірність українському народові.

Про це "Трибуні" повідомив сектор комунікації поліції Кіровоградської області.

Привітати колег із цієї подією прибув заступник начальника обласного главку відомства Дмитро Ткачонок.

«Нині для вас розпочинається принципово новий етап, коли кожен приступить до виконання покладених на нього функцій та завдань. Підрозділи карного розшуку і слідства чекають на ваше повернення. Тож прийміть щирі вітання з прийняттям Присяги. Бажаємо успіхів у роботі, професійних звершень та здобутків, вдячності і поваги від громадян, підтримки від рідних та близьких людей», - зазначив Дмитро Георгійович у вітальній промові.

Під час урочистостей він також від імені керівництва поліції області вручив Подяки випускникам із Кіровоградщини – за виявлену старанність у навчальному процесі та активну позицію у житті колективу.

Для дітей, які перебувають у пришкільних таборах, правоохоронці з освітянами максимально активізували правовиховну роз’яснювальну роботу. Особливо серед учнів молодшої школи – одних із найменших учасників дорожнього руху, аби закріпити у дітей знання азів дорожньої абетки та застерегти малечу від легковажності на дорозі.

Про це "Трибуні" повідомив Сектор комунікації поліції Кіровоградської області .

Із дітьми організовують зустрічі безпосередньо на літніх майданчиках, під час яких влаштовують тематичні бесіди, конкурси та вікторини. Також поліцейські проводять екскурсії безпосередньо до підрозділів поліції, де знайомлять із роботою правоохоронців зсередини.
Цього разу до поліцейських, які відповідають за безпеку дорожнього руху, завітали першокласники кропивницької ЗОШ №26, відвідувачі пришкільного табору.
Малеча із захватом слухала розповіді правоохоронців про особливості служби у поліції. Також діти оглянули патрульний автомобіль роти реагування патрульної поліції, на якому поліцейські працюють на автодорогах державного значення. Після цього маленькі гості завітали до музейної кімнати, експозиція якої охоплює значний проміжок часу історії розвитку та становлення правоохоронної структури, починаючи ще з тридцятих років ХХ століття.
Наостанок зустрічі діти побували на майданчику, де зберігаються транспортні засоби, водії яких грубо порушили правила дорожнього руху, що у подальшому призвело до трагічних наслідків – дорожніх аварій, під час яких загинули та травмувалися люди. Правоохоронці застерегли малечу від необачної поведінки під час участі у дорожньому русі та зауважили, що дорога, на жаль, - не вибачає помилок.
На згадку поліцейські вручили маленьким гостям тематичні посібники для батьків, щоб вони разом із дітьми під час літніх шкільних канікул вивчали основні елементи дорожньої абетки для наймолодших учасників дорожнього руху.

Міністр юстиції закликає всіх працювати в штатному режимі й не піддаватися на провокації.

Про це "Трибуні" повідомило ГТУЮ у Кіровоградській області.

Упродовж останніх кількох днів на фоні результатів проведення публічного конкурсу на зайняття посади директора Координаційного центру відбувається дискредитація Міністерства юстиції України та його територіальних органів. Зокрема активно поширюються чутки з приводу того, що це один з кроків знищення системи з надання безоплатної правової допомоги.

«Незважаючи на маніпуляції громадською думкою, ці чутки абсолютно не мають ніякого реального підґрунтя. Саме Міністерство юстиції у 2016 році ініціювало ліквідацію районних управлінь юстиції з метою запровадження єдиної системи безоплатної правової допомоги, у межах якої представники соціально незахищених верств суспільства могли б отримати кваліфіковані консультації юристів і адвокатів. На жаль, сьогодні більшість працівників регіональних і місцевих центрів із надання БПД стали заручниками амбіцій колишнього керівництва, яке намагається саботувати роботу команди юстиції», – відзначив начальник обласного управління Вадим Гуцул.

Як наголосив сьогодні під час відеоконференції Міністр юстиції Павло Петренко, створення системи БПД було й залишається пріоритетним проектом Мін’юсту та українського уряду. Незважаючи на це, керівники регіональних та місцевих центрів БПД призначалися особисто директором Координаційного центру. При цьому Мін’юст в жодному разі не втручався у прийняття цих рішень.

Як і у випадку з прозорим призначенням керівників територіальних управлінь, було проведено консультативний конкурс на посаду директора Координаційного центру. Кандидати мали можливість представити свої програми розвитку системи БПД, усі співбесіди транслювалися онлайн-режимі, у комісію входили представники громадськості. Згідно результатів консультаційного конкурсу, комісією було рекомендовано два найбільш сильних кандидати, з яких обрано було Павла Мороза. У зв’язку з цим підстав говорити про його незаконне призначення на посаду немає абсолютно ніяких.

Варто відзначити, що згідно Положення «Координаційний центр з надання БПД», Мін’юст міг призначити Павла Мороза чи будь-яку іншу особу, яка відповідала вимогам, без проведення конкурсного відбору. Незважаючи на це, Міністр юстиції Павло Петренко пішов на безпрецедентний крок і провів конкурс на заміщення вакантної посади в онлайн-режимі.

Міністерство юстиції й надалі продовжуватиме координувати роботу системи надання БПД, зокрема буде ініційовано збільшення фінансування проекту перед урядом. З огляду на це висловлювання колишнього директора Координаційного центру Андрія Вишневського з приводу, що Мін’юст не має ніякого відношення до роботи системи БПД є профанацією всього спектру роботи, яку було проведено командою юстиції у кожному регіоні країни для створення і розвитку регіональних і місцевих центрів БПД, а також бюро правової допомоги.

За словами Павла Петренка, працівники БПД є частиною команди юстиції, яка спільно повинна поновлювати справедливість і допомагати громадянам у складних життєвих ситуаціях. Саме тому очільник відомства закликає всіх не піддаватися на провокації й продовжувати працювати в штатному режимі.

Варто відзначити, що наразі більшість представників системи БПД, які знаходяться під тиском колишнього керівника Координаційного центру Андрія Вишневського, не контактують ні з Міністерством юстиції, ні з територіальним управліннями. Із метою компромісного вирішення усіх проблемних питань Міністр юстиції Павло Петренко вирішив до моменту проведення конструктивного діалогу не приймати жодних кадрових рішень.

19 травня на сесії облради розповіли про благодійні внески Кіровоградської обласної​ лікарні.
 
Щомісяця на спецрахунок Кіровоградської обласної лікарні надходить 250-300 тисяч гривень благодійних внесків. Таку інформацію під час засідання двадцятої сесії обласної ради повідомила головний лікар медичного закладу Лариса Андреєва. Про це "Трибуна" пише з посиланням на "Кавун".
 За її словами, сьогодні в обласній лікарні працюють 1600 медичних працівників та організовано 785 ліжкомісць. Кошти, які надходять на утримання медичної установи з обласного та державного бюджетів, не вистачає, тому залучаються гроші пацієнтів.За словами Лариси Андреєвої, 90% коштів від благодійних внесків використовують на закупівлю медичних препаратів, реактивів, харчування, решта йдуть на забезпечення життєдіяльності лікарні. До слова, сьогодні депутати обласної ради продовжили контракти з 15 головними лікарями медичних установ Кіровоградщини. 

З початку 2017 року судами відкрито провадження у справах за позовами прокурорів на захист інтересів держави на суму 28 млн грн. Задоволено вимоги прокурорів у 54 позовах на майже 5 млн грн. Позовні заяви ще на 70 млн грн перебувають на розгляді в судах.

Про це "Трибуні" повідомила Прес-служба прокуратури Кіровоградської області
Але, за словами начальника відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень прокуратури Кіровоградської області Зої Федунець, захист прав та інтересів не обмежується визнанням судом прав за однією особою, а обов’язку - за іншою, а включає певну діяльність, спрямовану на звернення судового рішення до виконання, гарантує реалізацію рішень, повноту, своєчасність і реальність їх виконання.
«Отже, рішення суду, яким задоволено позов прокурора, має реалізовуватися в його завершальній стадії – виконанні, де власне і відновлюється законність. Реальне виконання рішення суду сприяє втіленню законів у життя та зміцнення правопорядку. Крім того, за своєю суттю та правовими наслідками судове рішення має силу закону, хоча при цьому не створює нових правових норм, а лише відновлює порушене право. Сьогодні питання виконання судових рішень посідає одне з головних місць серед проблем, які викликають стурбованість громадян та держави в цілому. Як свідчить практика, отримати рішення суду на свою користь - це тільки захистити своє право, а виконати його реально – означає це право поновити повністю,» - констатує начальник відділу.
За такого підходу вжиття прокурорських заходів, спрямованих на своєчасне і реальне виконання судових рішень, ухвалених у справах за позовами прокурорів, має постійно перебувати у полі зору прокурора.
За словами Зої Федунець органи прокуратури області при здійсненні представництва інтересів держави спрямували свої зусилля на підвищення ефективності цієї роботи. Завдяки цьому бюджет отримав мільйонні надходження, а державі та громаді повернуто землі і майно.
Так, за позовами прокурорів реально виконані рішення судів на суму понад 10 млн грн, з них у сфері земельних відносин на понад 9,4 млн грн. Реально повернуто з протиправного користування земельних ділянок та попереджено їх незаконне надання площею 1774 га.
Робота органів прокуратури Кіровоградщини з виконання цих конституційних повноважень активно триває.