Версія для друку
02 лютого

Кропивницькі маршрутки, мабуть що, ні в кого уже не викликають довіри

Автор 
1-го лютого депутати міськради Кропивницького обговорювали проблему відсутності GPS-навігації у маршрутних транспортних засобах міста.
 
Про це говорили під час засідання "бюджетної" комісії, інформує кореспондент ТРИБУНИ.
 
На сьогодні, усі перевізники, крім одного, установили GPS-навігацію, однак доступу громадяни до цієї навігації немає. Тобто, містяни не можуть відслідковувати інтервал руху маршруток.
"Два роки майже минуло, як підтримали мій депутатський запит щодо того, аби усі маршрутні транспортні засоби були обладнані GPS-навігацією і під'єднались до єдиної системи. А під'єднали чи ні, зараз невідомо? Але виходить, що навіть ті транспортні засоби, які працюють в режимі маршрутного таксі й підключені до навігації, громадяни також не мають доступу до графіка руху, до того, скільки машин на маршруті, оскільки немає доступу до системи. Абсолютно очевидно і зрозуміло, що така система не потрібна, якщо вона не буде відкритою, якщо не буде можливості у людей контролювати рух цих транспортних засобів. Так ми ніколи не вирішимо проблему з інтервалом. Коли ця проблема вирішиться? Коли нарешті ми побачимо єдину нормальну систему GPS-моніторингу, яка буде у відкритому доступі і ми побачимо, скільки у нас маршрутних таксі на кожному маршруті та як вони рухаються?", - звертається депутат міської ради Кропивницького від фракції ВО "Батьківщина" Олександр Цертій.
У 2018 році у Кропивницькому проводиться конкурс на пасажироперевезення у маршрутному таксі. І за словами, начальника управління транспорту та зв'язку, під час оголошення конкурсу, однією із вимог буде наявність системи навігації у всіх транспортних засобах. Також буде умова, що перевізник зобов'язаний буде під'єднатися до єдиної системи диспетчеризації, де кожен громадянин зможе відслідковувати маршрутку за допомогою мобільного додатку EasyWay.
 
Однак, у 2017 році вносились зміни в угоди на перевезення з перевізниками, але управління транспорту не змогло внести цей пункт повноцінно, щоб зараз ми отримали систему, а не профанацію цієї системи.
"Те що зараз є, це не система, вона нікому не потрібна. Як ви там моніторите я не знаю, але транспорту немає, люди доїхати нормально не можуть, пенсіонерів не возять, інтервалу не дотримуються", - додає Олександр Цертій.
Прочитано 2206 разів