LT News - шаблон joomla Оригами
фото - "Озеленення Кропивницький" фото - "Озеленення Кропивницький"
24 травня

У Кропивницькому спиляють дерева на Ковалівці, щоб розчистити русло річки Інгул

Автор 

Сьогодні, 24 травня, у міській раді Кропивницького відбулася перс-конференція з приводу реалізації заходів із санітарного розчищення русла річки Інгул по вулиці Київській.

Як раніше повідомляли активісти, на цьому місці вздовж берега річки нещодавно випиляли більше десяти здорових дерев, які давали затінок та стримували корінням берег річки від розмивання, інформує ТРИБУНА.

У міській раді запевняють, що дерева не знищують, а лише проводять роботи з очищення русла, щоб унеможливити руйнування дамби та захаращення самої водойми.

«Міською радою передбачено кошти для виконання робіт. Була розроблена технічна документація, відбулися торги на проведення робіт у системі «Prozorro» та визначено переможця. Переможець має розчистити очерет, поросль, прибрати аварійні та сухі дерева, дерева, які мають дупла та дерева, які не мають під собою основи», - говорить заступник міського голови Олександр Мосін.

У свою чергу заступниця начальника обласного управління водних ресурсів Катерина Гайдук наголосила, що саме від дерев відбувається органічне забруднення річки. А на урбаністичних територіях їй набагато важче самовідновитися.

Як було зазначено на перс-конференції, загалом біля Ковалівського пляжу збираються випиляти 23 дерева.

Громадська активістка Надія Паливода на прес-конференції представила фото, де за її словами випилюють абсолютно рівні, не покошені дерева та дерева, які знаходяться за 5-10 метрів від берега річки.

«На березі річки росла одна-єдина верба. Її спиляли, а сміття та очерет залишили. При цьому у плані зазначається, що роботи на цій ділянці вже виконані», - наголосила Надія Паливода.

За словами Галини негоди завідуючої сектору екології міськради, фахівцями це дерево не обстежувалося і дозволу на його спилення не надавалося.

«Ми не знаємо кому воно заважало і хто його спиляв».

До того ж, було повідомлено, що на місці зрубаних дерев в прибережній зоні Інгулу від вулиці Київська до Ковалівського пляжу навесні 2019 планується висадження зелених насаджень.

Прочитано 240 разів