LT News - шаблон joomla Оригами
11 травня

Зрубані дерева та бетонний паркан: як у Кропивницькому передають в оренду комунальне майно

Автор 

До редакції ТРИБУНИ звернувся житель Кропивницького із повідомленням, що комунальне майно міста (а саме котельню, яка вже не працює) передали в оренду юридичній особі.

У Кропивницькому по вулиці Бєлінського біля будинку 2А знаходиться котельня, яка є комунальною власністю міста, тобто належить територіальній громаді. Раніше ця котельня обслуговувала чималу кількість населення, зараз же вона не працює.

Як розповів пан Олександр (житель Новомиколаїки), у цієї котельні з’явилися нові власники, які повирубували багаторічні дерева. На жаль, у Кропивницькому не вперше задля власних інтересів знищують дерева, які рятують від спекотного сонця та від вихлопів автомобільного газу.

До того ж, приміщення котельні  збираються обгородити бетонним парканом. Навіщо це робити? Можливо хтось хоче дещо приховати? 

«Чому вирубують дерева та привезли паркан, щоб обгородити територію – не зрозуміло. Сюди приїжджав представник орендаря та сказав, що таким чином займаються благоустрієм території. Але це ж не означає, що має стояти триметровий бетонний паркан», - говорить Олександр.

Та хіба ж так виглядає благоустрій міста?

За інформацією, дерева почали спилювати ще у суботу 5 травня, а 7 травня, близько 5-ї ранку позбавилися й від коріння цих дерев.

Як видно на фото, коріння повитягували, а саму землю розрівняли.

 

«Комунальне  майно передано людям, які вирізають все всередині. У оренду передали саме лише приміщення. А навколо нього поставлять ще й паркан», - додав Олександр.

 

В управлінні комунальної власності міської ради Кропивницького повідомили, що вищезазначена котельня є непрацюючою та не задіяна у технологічному процесі виробництва тепла більше 14 років. У зв’язку з цим дана котельня була виведена зі складу ЦМК. Відтак у лютому 2018 року було оголошено про передачу даного об’єкта в оренду. А у квітні вже було укладено договір оренди з юридичною особою у встановленому законодавством порядку. Не встигла ще фарба на договорі висохнути, а нові орендарі почали вже господарювати. До того ж паркан біля вузенької дороги створить труднощі для автотранспорту - дві автівки ледве зможуть розминутися. 

32235330 2021351311525458 3361291132980953088 n

«Управління комунальної власності жодних погоджень на облаштування паркану та вирубку дерев біля котельні не надавало, оскільки дані питання  не належать до наших повноважень», - повідомили ТРИБУНІ в управлінні.

Уповноважень вистачає лишень передати в оренду, а що робитимуть із прилеглою територією – на розсуд орендарів? 

Здача в оренду комунального майна – це перспективне джерело наповнення місцевого бюджету. Проте цей процес може значно покращитися, якщо підійти до цього питання зважено та дотримуватися сучасних тенденцій. А при такому підході, як у нашої влади,  навряд чи це можливо.

Редакція ТРИБУНИ наразі чекає відповідь від екоіспекції Кропивницького, аби з’ясувати хто ж доклав руку до знищення дерев. Деталі згодом будуть опубліковані на нашому сайті.

Прочитано 1475 разів