LT News - шаблон joomla Оригами

Нещодавно у лісовому масиві біля Андріянів ставу було відібрано 10 особин іксодових кліщів. За результатами лабораторних досліджень, 3 особини з 10 виявились інфікованими бореліями, що спричиняють хворобу Лайма.

Про цеповідомляє ТРИБУНА  з посиланням на kompanews.com.ua
 

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія,  яке передається при укусах іксодових кліщів, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. 

Клінічні прояви хвороби Лайма та її основні симптоми:

Інкубаційний період (період з моменту зараження збудником до появи перших клінічних ознак) триває від 2 до 30 днів, у середньому 14 днів. Клінічну картину кліщового бореліозу умовно поділяють на 3 періоди: перший період триває, в середньому 7 днів, спостерігається синдром інтоксикації: головний біль, лихоманка, нудота, температура від субфебрильної до 40С, болі в м’язах і суглобах, виражена слабкість, швидка втомлюваність, сонливість та висипи на шкіри. На місці присмоктування кліща з’являється червона пляма або папула – еритема, яка досягає розмірів від 1 до 6 см і більше,  болюча, часто супроводжується свербінням, форма її округла або овальна, рідше – неправильна. Еритема є основною клінічною ознакою хвороби Лайма і може перебігати без гарячки та інтоксикації, і бути єдиним симптомом захворювання, проте захворювання може перебігати і без еритеми, але з гарячкою та інтоксикацією, що дуже ускладнює клінічну діагностику. У таких випадках підтвердження діагнозу можливе лише за допомогою лабораторних методів дослідження. У разівідсутності відповідного лікування розвивається другий період, який характеризується виникненням ускладнень з боку нервової та серцево-судинної систем та опорно-рухового апарату, що розвиваються на 2-4-му тижні хвороби.  Третій період характеризується ураженням суглобів. Він починається через 2 місяці і пізніше від початку хвороби, іноді через 2 роки. Зазвичай вражаються великі суглоби, особливо колінні, нерідко з односторонньою локалізацією.
Зараження людей відбувається при укусах хворих кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та  роботі на дачних ділянках.  Зараження бореліями також можливе при споживанні сирого молока та інших молочних продуктів без термічної обробки; при втиранні в шкіру роздавленого кліща. Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій від хворої вагітної до плода. Збираючись на відпочинок в ліс або паркові зони, необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту.  Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.   При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується:
1. Одягати щільно прилягаючий одяг до тіла, бажано світлий, на довгий рукав, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. 2. Одягати закрите взуття.3. Голову слід покривати головним убором.Необхідно залишати найменше відкритого шкірного покриву. Кліщ вибирає місця для присмоктування  з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови). Проте, кліщ  відразу не кусає, спочатку він чіпляється за одяг, а потім, протягом кількох годин повзає, вибираючи найбільш зручне місце для укусу.
Для запобігання укусу кліща необхідно :
1. Постійно проводити само – та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
2. Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти.
3. Місце для нічного сну або відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
4. Вдома відразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
5. На присадибних ділянках необхідно вчасно скошувати траву, обрізати кущі, тощо.
  Що робити якщо кліщ присмоктався:
1. Звернутись до найближчого лікувального закладу (лікарня, поліклініка, ФАП, амбулаторія, травмпункт) для надання кваліфікованої медичної допомоги фахівцем (лікарем-хірургом).
2. При відсутності такої можливості видалення провести самостійно, наступними способами: а) необхідно обережно захопити кліща тупим пінцетом або пальцями обгорнутими марлею ближче до хоботка  та потягти перпендикулярно, розхитуючи при цьому його за годинниковою стрілкою або  різні сторони, поки він не відчепиться від шкіри. б) перев’язати голівку кліща вузлом міцної нитки якомога ближче до шкіри. Потім кінці нитки тягнуть вгору і в боки, відокремлюючи його від шкіри.
в) у пластиковій пляшці або склянці  зробити кутовий виріз, яким ближче до шкіри захопити кліща та його видалити.3. Якщо хоботок або голівка залишилися (на шкірі наявна чорна цяточка)  їх видаляють стерильною голкою. 4. Після видалення місце присмоктування необхідно протерти антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).
Необхідно памятати, що не можна:
  • – Прикладати до місця укусу різні компреси, рідкі рідини (спирт, олію та інші)
  • – Припікати кліща
  • – Тиснути кліща пальцями
  • – Брати кліща голими пальцями.
Велике значення для профілактики зараження відіграє правильне видалення кліща для зменшення ризику інфікування у разі роздавлювання паразита та впливу його рідини. Видаленого  кліща не можна викидати, його необхідно або спалити, або доставити на контроль до лабораторії ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр  МОЗ України». У будь-якому випадку після укусу кліща необхідно звернутись до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру, тощо.
 
В разі появи «мігруючої еритеми», терміново звернутися до лікаря, незалежно від самопочуття. Своєчасна терапія антибіотиками по необхідній процедурі може попередити розвиток захворювання.

За поточний період року в області зафіксовано 2 випадки ботулізму, в яких постраждали 4 особи - дві молоді особи з м. Кропивницького та подружжя з Онуфріївського району.

Ці випадки пов’язані з вживанням овочевої консерви, сала консервованого та в’яленої риби, що була придбана на ринку в м. Кременчук Полтавської області, повідомляє ТРИБУНА з посиланням на держпродспоживслужбу обалсті.

Двоє постраждалих мешканців Онуфріївського району ще лікуються в умовах стаціонару, а молоді чоловіки після лікування в обласній лікарні виписані.

Згідно з даними Держпродспоживслужби з початку 2018 року в Україні зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм, 4 постраждалих померли.

Слід пам’ятати, що хворобі легше запобігти, ніж її лікувати. Будь-яке отруєння не минає безслідно. Необхідно дотримуватися правил вибору безпечних продуктів харчування, а за перших ознак захворювання негайно звертатися до медичного закладу.

З рекомендаціями фахівців щодо профілактики цього небезпечного захворювання можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби за цим посиланням.

1 червня на площі перед міською радою(вул. Велика Перспективна, 41) проходить профілактично – медична акція «Виїзна клініка», «Медики до людей» з нагоди святкування професійного свята – Дня медичного працівника.

Акція проходитиме з метою привернути увагу населення до актуальності профілактичних медичних оглядів – найдієвішого способу раннього виявлення захворювань, повідомляє ТРИБУНА з посиланням на міський відділ управління охорони здоров'я.

Під час акції передбачені: проведення експрес - тестування на ВІЛ/СНІД, цукор крові, вимірювання АТ, ваги, консультації спеціалістів з питань вакцинації, харчування, окуліста, невропатолога, стоматолога, травматолога, кардіолога. Ігровий майданчик для дітей «Майбутній лікар».

Акція триватиме до 12.00                  

На минулому тижні лабораторно підтверджено 11нових  випадків кору, в т.ч. 6 випадків у дорослих та   5 у дітей.

Серед 11 нових випадків кору: по з випадки в м. Кропивницький та в  Олександрівському районі; 2 – в Долинському районі; по 1 випадку в Добровеличківському, Бобринецькому та Компаніївському районах, повідомляє ТРИБУНА з посиланням на обласний лабораторний центр.

Із 11 нових випадків – 10 зовсім не щеплених проти кору, 1 особа мала  1 дозу вакцини.

На разі триває епідрозслідування та проведення протиепідемічних заходів.

Хочу нагадати, що єдиним надійним захистом від кору є своєчасна імунізація проти кору. На даний час всі заклади охорони здоров’я області забезпечені вакциною проти кору.

37 осіб обстежено на ВІЛ, з яких удвох виявлено позитивний статус – такі проміжні результати тестування у восьми пілотних закладах охорони здоров’я регіону.

Про це повідомив виконавчий директор КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Костянтин Данильченко під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 22 травня, у Громадському офісі. Участь у конференції також взяли директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко та заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик.

- Проект HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині», який ми реалізуємо у регіоні, продовжить і підсилить заходи з профілактики, тестування та лікування ВІЛ, які були початі в рамках проекту USAID|RESPECT протягом попередніх років. Минулого року у Кропивницькому загальна кількість нововиявлених ВІЛ-позитивних осіб за час реалізації проекту становить 55 осіб, з них на диспансерному обліку та почали лікування 42 особи, психологом було надано 302 консультації, юристом успішно здійснено ведення 10 випадків індивідуального представництва клієнтів, 748 медичних працівників відвідали тренінги щодо зниження стигми та дискримінації, - зауважив Костянтин Данильченко.

У рамках проекту передбачено впровадження механізмів надання соціального супроводу та виявлення і перенаправлення пацієнта у Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, а також проведення тренінгів на тему зменшення стигми (упереджене ставлення оточуючих) і дискримінації.

Цього року проект реалізується у восьми пілотних закладах охорони здоров’я, це «Центральна міська лікарня м. Кіровограда», яка показала найбільшу ефективність у виявлені ВІЛ у пацієнтів, а також Кіровоградська, Добровеличківська, Світловодська, Бобринецька та Маловисківська центральні районні лікарні, Помічнянська лікарня, «Районне територіальне медичне об’єднання «Новомиргородське».

- Ми працюємо над захистом прав груп найвищого ризику ЛЖВ та захистом прав медичних працівників. У кожному пілотному медичному закладі буде впроваджуватися соціальний супровід завдяки цьому ми зможемо допомогти особам, в яких виявили ВІЛ, стати на облік та отримувати АРТ-терапію в обласному СНІД-центрі. Також для тестування осіб у пілотних закладах ми передаємо швидкі тести, - зауважив Костянтин Данильченко.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа: Семененко Вікторія, PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

У рамках діяльності госпітальних рад, райони розпочали презентації стану медичної системи на своїх територіях.

Про це ТРИБУНІ повідомили ГО «Асоціація Політичних Наук».

У Кропивницькому госпітальному окрузі такі презентації вже провели представники Устинівського району. На останньому засіданні госпітальної ради, яке відбулось 17 травня в приміщенні Знам`янської міської лікарні імені Лисенка, презентацію стану медичної галузі представили представники Знам`янщини.

Зокрема, виконуючий обов’язки головного лікаря повідомив, що на сьогоднішній день завершено об’єднання лікарень. Зараз медичний заклад, відповідно до рішення керівних органів, оптимізує штатну чисельність. Наразі лікарня має 625 ставок, а на початок серпня їх має бути 500. Виконуючий обов’язки головного лікаря запевнив, що даний медичний заклад на 92% є самодостатнім і в майбутньому бачить себе як лікарня невідкладної медичної допомоги І рівня.

Також члени госпітальної ради підняли питання недосконалості системи надання екстреної консультативної лікувально-діагностичної медичної допомоги. Ця проблема турбує майже всі території госпітального округу. Так, наприклад, до Новгородківської центральної районної лікарні анестезіологи та акушери-гінекологи з обласного центру не виїжджають на виклики вже два роки. Після розгляду даного питання було вирішено підготувати пропозиції щодо покращення ситуації з наданням екстреної консультативної лікувально-діагностичної медичної допомоги.

Одним з найважливіших питань цього засідання стало питання відкриття хоспісу на території госпітального округу. Секретар госпітальної ради та керівник проектного відділу «Асоціації Політичних Наук» Володимир Бочаров-Туз, за дорученням голови госпітальної ради, ознайомив присутніх з результатами громадського обговорення на цю тему. «У нас було кілька варіантів вирішення проблеми з наданням паліативної допомоги. Це або створення окремого хоспісу на базі однієї з центральних районних лікарень, який обслуговуватиме мешканців всіх територій госпітального  округу. Або ж відкриття кількох хоспісів, а може й відкриття хоспісних відділень на базі кожної з лікарень округу. Проте ми зіткнулися з тим, що відповідні рішення мають приймати органи місцевого самоврядування. Тож ми, як громадськість, пропонуємо ще один можливий варіант – підпорядкування хоспісів Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації. Такий варіант може стати найоптимальнішим, оскільки для прийняття та втілення у життя такого рішення Департамент і Кіровоградська обласна рада мають всі необхідні повноваження та важелі впливу», - поділився думками Володимир.

На засіданні госпітальної ради, активістами «Асоціації Політичних Наук» було анонсовано проведення другої конференції госпітальних рад. «Учасники засідання жваво відгукнулись на наше запрошення і запропонували ряд питань, які вважають за необхідне обговорити під час конференції. Ми вирішили, що зберемо пропозиції до порядку денного нашого заходу і з членів двох інших госпітальних рад області, для того аби наш захід був максимально корисним та інформативним» - зазначила керівник аналітичного відділу «АПН» Юлія Бочарова-Туз.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день відзначався в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент в світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, які пережили біль втрати рідних і друзів.

Про це ТРИБУНІ повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного лабораторного центру.

Відмічаючи  День пам’яті  померлих від  СНІДу,  активісти  привертають  увагу населення до проблеми, та влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу в світі вважається надзвичайно складною. Згідно статистики від цього захворювання вже померло більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

За даними ВООЗ в світі до 40млн людей інфіковані вірусом імунодефіциту, з них 2млн це діти. Щорічно в світі помирають від СНІД більше одного мільйона людей. Всього-ж за роки виявлення цього захворювання померло більше 35млн. Взагалі статистику в відношенні ВІЛ/СНІДу ВООЗ зараз характеризує як катастрофічну – щогодини в світі інфікується понад 300людей, щодня помирає до 5,5 тисяч хворих СНІДом.

На жаль, епідемія ВІЛ/СНІД не оминула і Україну. Сумний відлік розпочато з 1987р., відколи епідемія унесла тисячі українців.

Кіровоградська область, на жаль, теж вносить свою лепту до цієї сумної статистики. Кількість інфікованих ВІЛ в області щороку збільшується на 10-15% і становить до 0,3% від всього населення області. Найвищі показники ВІЛ-інфікованих на кінець 2017 року по Устинівському та Долинському районах. Високі показники по м. Кропивницький, м. Олександрія, Добровеличківському, Новгородківському, Новоукраїнському та Петрівському районах. Хворих на СНІД найбільше зареєстровано в Добровеличківському та Долинському районах. Досить високі показники хворих на СНІД в м. Олександрія, Новгородківському, Петрівському та Устинівському районах.

Не слід думати, що статус ВІЛ-інфікованого є вироком для людини. Зараз існують препарати, які перешкоджають розвитку СНІДу у інфікованої особи, так звана антиретровірусна терапія, яку отримують інфіковані і хворі СНІДом і в нашій області.

Сьогодні важливо пам’ятати, що розповсюдження ВІЛ-інфекції стосується вже не тільки осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом, чи представники нетрадиційної сексуальної орієнтації, а і звичайні люди, які займаються так званим незахищеним сексом. Акцент інфікування зараз зміщений якраз на цю групу осіб.

При підозрі на ВІЛ-інфекцію не слід впадати в паніку. Своєчасне виявлення та лікування дозволяє таким особам спокійно нормально жити та працювати.

Хоча ВІЛ не вирок, але потрібно берегти себе, без ВІЛ життя набагато краще. Для того, щоб вберегти здоров’я потрібно користуватись засобами індивідуального захисту та хоча-б раз на рік відвідувати лікаря для обстеження на ВІЛ.

Отже, в цей день вшануємо пам’ять померлих від СНІДу, а для нас, живих, важливо приймати всі заходи для попередження інфікування.

«Ми переймаємося, вболіваємо, допомагаємо людям, які дізнаються про ВІЛ-позитивний статус. Ми прагнемо, щоб вони вчасно приймали АРТ-терапію, знали про свої права та відповідальність. Кожен з нас може зупинити епідемію ВІЛ в Україні» - такими словами ми розпочали інтерв’ю із соціальним працівником проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Наталією Саленко.

Наталія працює у сфері ВІЛ-послуг. Торік вона вела догляд та підтримку ВІЛ-позитивних осіб, а ще працювала у напрямку «Школа пацієнтів», яка тільки набирала «популярності» серед ВІЛ-позитивних.

- Сьогодні «Школа пацієнта» доводить свою необхідність та ефективність. До неї входять нововиявлені або ж ті люди, які знають про свій статус давно, але не приймали АРТ-терапію. Медичний працівник КЗ «Кіровоградського обласного центру боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу» заповнює талон перенаправлення від лікаря до соціального працівника. Передає нам, а потім ми його ведемо. Це відбувається за згодою пацієнта. Ми підписуємо інформаційну угоду про надання консультаційних занять і ведемо з клієнтами просвітницьку роботу. Ми зустрічаємося із клієнтами з інтервалом від двох до чотирьох тижнів. Кожна сесія має своє направлення, - розповідає Наталя.

Учню потрібно завершити одинадцять класів, щоб отримати атестат, а ВІЛ-позитивній особі пройти шість сесій-консультацій, щоб знати все про ВІЛ та навчитися не боятися своєї хвороби.

- На першій сесії ми розповідаємо, що таке ВІЛ, як з ним жити, кажемо, що це не смертельна хвороба, пояснюємо, як ВІЛ впливає на організм. Друга сесія розрахована на те, що ВІЛ-позитивну людину ставлять на АРТ-лікування, важливість формування прихильності та лікуванням. Третя  – це турбота про власне здоров’я. Розповідаємо про необхідність проходження загально-клінічних обстежень. Четверта сесія присвячена репродуктивному здоров’ю. Якщо у нас молоді люди – ми розповідаємо про те, що можна народжувати здорових дітей, не бояться створювати сім’ї. П’ята сесія – це активна диспансеризація. Це формування стійкої мотивації. Якщо людина вела не правильний спосіб життя – мотивуємо позбавитися шкідливих звичок, - розповідає Наталя, додаючи, що опісля тривають консультації у формі телефонних дзвінків: -  І далі шоста сесія, завершальна. Ми розповідаємо, що не можна залишати лікування, що це пожиттєво.

Соціальні працівники працюють у цьому напрямку в трьох районах - Долинському, Новоукраїнському, Олександрійському та чотири у Кропивницькому. ВІЛ-позитивна особа проходить навчання у «Школі пацієнта» приблизно півроку, після чого звертається за консультаціями до соціальних працівників за необхідністю.

Наталя розповідає, що участь у «Школі пацієнта» допомагає ВІЛ-позитивному жити, планувати, мріяти, втілювати бажання, розуміти свою важливість та не боятися робити виважені кроки.

- Одна моя клієнтка через свій ВІЛ-позитивний статус боялася жити далі. До цього вона була активна, їздила на роботу за кордон. А коли дізналася про свій статус – вирішила, що життя закінчилося, що відтепер вона прив’язана до одного міста. Я їй пояснила, що ВІЛ - не смертельна хвороба, що можна брати препарати на 2-3 місяці і їхати у подорож. А потім можна раз у три місяці приїхати, отримати препарати і далі подорожувати, - підсумовує Наталя.

Цього року на Кіровоградщині до інтервенції «Школа пацієнта» планується залучити 700 клієнтів.

 

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду.

Матеріал підготувала:

Семененко Вікторія,

PR-менеджер КОВ ВБО

«Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

099 65 73 923

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Епідемічна ситуація з ГРВІ та грипу в області відносно спокійна.  Показник захворюваності  епідемічного порогу не перевищує рівеньепідемічного порогу (754,95) та знаходиться на рівні мінус  43,2% до значення епідпорогу.

За останній тиждень в області зареєстровано ще 5 випадків грипу  (м. Кропивницький – 4, Маловисківський район – 1), повідомляє ТРИБУНА  з посиланням на обласний лабораторний центр.

Усього в 2018 р.на Кіровогрдщині зареєстровано 43 випадки грипу, із них 1 – летальний.

На 12 тижні 2018 р. в Гайворонському, Голованівському, Олександрійському районах зареєстровано рівні захворюваності на ГРВІ, що перевищують епідпороги відповідних територій. В зв’язку з даним фактом Кіровоградським обласним лабораторним центром направлені листи головам районним адміністрацій Голованівського, Гайворонського та Олександрійського районів з конкретними рекомендаціями щодо проведення санітарно – протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширення грипу та ГРВІ в період епідемічного підйому захворюваності.

З початку епідсезону (з 02 жовтня 2017р.) проти грипу вакциновано 6464  особи.  Ускладнень  після вакцинації не зареєстровано.

На території Кіровоградщині з початку року працівниками обласного лабораторного центру було підтверджено 38 випадків захворювання на грип.

Проте, епідемічна ситуація з ГРВІ та грипу в області відносно спокійна, повідомляє ТРИБУНА з посиланням на обласний лабораторний центр.

Показник захворюваності  не перевищує рівень епідемічного порогу та знаходиться на рівні мінус  28,8% до значення епідпорогу.

Усього в 2018 р. в області зареєстровано 38 випадків грипу, з них 1 – летальний.

Із початку епідсезону (з 02 жовтня 2017р.) проти грипу вакциновано 6464  особи.  Найбільше вакцинованих осіб в м. Кропивницькому – 1669, Кіровоградському районі – 838, м. Світловодську – 706,  Бобринецькому – 418, Маловисківському – 342, Добровеличківському – 341 та Новоукраїнському – 272. Ускладнень  після вакцинації не зареєстровано.