LT News - шаблон joomla Оригами
13 березня

Кіровоградщина займає лідируючі позиції щодо забруднення колодязної води нітратами

Автор 

Попри значний розвиток централізованого господарсько-питного водопостачання, у більшості сільських населених пунктах Кіровоградщини зберігає значення місцеве (нецентралізоване) водопостачання, за якого населення бере воду безпосередньо із джерела.

Найчастіше, як джерело водопостачання, використовують підземні води (грунтові та джерельні). Беруть воду із підземних джерел за допомогою шахтних та трубчастих колодязів, вода в яких  може бути смертельно небезпечною, особливо,  для маленьких дітей, повідомляє ТРИБУНА  з посиланням на обласний лабораторний центр.

За результатами лабораторних досліджень води з громадських та індивідуальних колодязів Кіровоградщини, встановлено, що у 2017 році дві третини досліджених проб не відповідали вимогам за санітарно-хімічними показниками, а саме 1399 із 2132 досліджених проб (66%, при 63% в 2016р.), в т.ч. 61% за вмістом нітратів.

Крім того, 56% досліджених проб води з громадських колодязів Кіровоградщини не відповідає вимогам за вмістом нітратів, що на 34% більше ніж показник в цілому по Україні – 21%.

Найбільш високий показник невідповідних проб за вмістом нітратів спостерігається в Онуфріївському – 100%, Петрівському – 83% та Новоархангельському – 80% районах. Показник невідповідних проб вище середньообласного спостеріається в Устинівському – 77%, Гайворонському – 71%, Вільшанському – 69%, Олександрівському та Світловодському – 67%,  Олександрійському – 66% районах.

Найменша питома вага невідповідних проб за вмістом нітратів спостерігається у воді з громадських колодязів м.Олександрія – 33%, тобто практично кожна третя проба питної води не відповідає вимогам нормативів та Новомиргородському районі – 10%, де кожна десята проба не відповідає вимогам нормативів.

З індивідуальних колодязів домогосподарств, де проживають діти до 3-х років, за санітарно-хімічними показниками було досліджено 1044 проб води з яких 689 були з відхиленням від нормативів 66% (при середньому по Україні – 30%), крім того у 688 досліджених пробах був перевищений вміст нітратів, що становить 66% (показник по Україні – 28%).

100% досліджених проб води з індивідуальних колодязів на території м.Олександрія, а також Олександрійського та  Добровеличківського районів має перевищений вміст нітратів.

Вода індивідуальних колодязів з відхиленням від нормативу також спостерігається на територіях  Олександрівського та Долинського районів – 86%, Бобринецького – 84%,  Компаніївського – 82%, Новомиргородського – 74%, Новоархангельського – 73%, Устинівського – 72%,  Знам’янського – 71%, Петрівського – 67%, Онуфріївського – 65% районів.

Найнижчий показник проб води, що не відповідають вимогам нормативу за вмістом нітратів становить – 10% (Вільшанський район), при цьому вода з кожного десятого індивідуального колодязя не придатна до споживання.

Слід зазначити, що єдиним дієвим способом дізнатись про якість та безпечність води з колодязя є проведення лабораторних досліджень.

Будьте здорові, пийте воду належної якості та бережіть здоров’я  своїх дітей та власне!

Прочитано 146 разів