LT News - шаблон joomla Оригами
06 квітня

Медична реформа на Кіровоградщині: як підписати декларацію з лікарем?

Автор 

Сьогодні, 6 квітня, у Кропивницькому на прес-конференції директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олега Рибальченко говорили про старт медичної реформи на території Кіровоградщини.

Як відомо, з першого січня цього року в Україні вступила в силу медична реформа, яка стосується первинної медико-санітарної допомоги, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Олег Рибальченко роз'яснив як жителі Кіровоградщини можуть підписати декларацію з бажаним лікарем.

"Щоб підписати декларацію пацієнту необхідно звернутися до лікувального закладу, де працює обраний лікар-терапевт чи лікар-педіатр. Декларація підписується в електронному вигляді. Наразі усі лікувальні заклади області забезпечені доступом до інтернету. При собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та номер телефону, за наявністю. Вам не мають права відмовити у виборі лікаря. Але, якщо таки відмовляють, то в яких випадках це може бути? По-перше, на час звернення сам заклад не може забезпечити підписання через відсутність інтернету з тієї чи іншої причини. У такому випадку вам повідомляють, в який день можна звернутися, аби підписати декларацію. По-друге, відмовити можуть через наявність тієї кількості нормативного населення у цього лікаря, яка передбачена реформою" - говорить пан Рибальченко.

До того ж, директор департаменту наголосив, що ні в якому разі не можна залишати в лікарні свої документи у паперовому вигляді. Лише електронний формат. Якщо ж ви підписали декларацію, а якість послуг лікаря вас не влаштовує, то ви можете за тією ж процедурою змінити лікаря, навіть не повідомивши його, додав Олег Рибальченко.

На кожного пацієнта, який підписав декларацію, держава виділяє 370 гривень на рік. За ці кошти весь рік повністю утримується заклад первинної допомоги. Тобто, пацієнт може необмежену кількість разів звертатися до свого лікаря за допомогою, за різного роду довідками та документами, жителям Кіровоградщини не потрібно буде оплачувати довідки на аналізи.

Крім того, навіть якщо ви не підписали декларацію, вам у будь-якому випадку буде надаватися медична допомога. Але на таких пацієнтів держава виділяє 240 гривень річної суми на обслуговування.

Прочитано 488 разів