LT News - шаблон joomla Оригами
01 лютого

Правильна вегетативна дієта і заняття йогою - ось кращий рецепт для того, щоб зберегти ваші кістки здоровими і цілими

Автор 
Кожна людина, будь то жінка або чоловік з часом втрачає кісткову масу. Максимальний розмір кісткової маси в людському тілі досягається до тридцяти років, після цього вона йде на спад. У жінок в проміжку 5-7 років після менопаузи втрачається близько 20% кісткової маси (згідно з дослідженнями Американського фонду дослідження остеопорозу).
 
Кістки як і інші тканини нашого тіла - живі тканини, вони ростуть, розвиваються і руйнуються. Тому втрата кісткової маси - процес природний і відбувається в кожному людському організмі з роками. Але якщо підтримувати в організмі правильний баланс, то кістки будуть не тільки руйнуватися, а й зможуть відновлюватися.
 
Коли руйнування кісткової маси переважає над відновленням, у людини розвивається остеопороз і остеопенія (рання форма остеопорозу). Цієї хвороби схильні і чоловіки, але у жінки частіше близько 80% випадків.
 
Але завдяки йозі та правильній дієті остеопороз можна не тільки зупинити, а й повернути назад.
 
Як захищати кістки
 
Перш за все, це дієта багата кальцієм, плюс регулярні заняття хатха-йогою. В основу вашого харчування повинні увійти такі продукти як шпинат, мигдаль, кучерява капуста і кунжут.
 
Більшість практик в йозі засновані на утриманні власної ваги, саме така «м'яка» навантаження дозволяє зміцнити кістки, не перевантаживши їх і не піддаючи їх ризику. Крім того подібна навантаження прискорює ріст кісток. На відміну від інших навантажень, наприклад, спортивних, йога не травмує суглоби і хрящі. Йога допомагає розтягувати м'язи, і коли ви утримуєте їх в такому стані, це дає навантаження на кістки, таким чином, ви формуєте кісткову силу.
 
У таких асанах як Вірабхадрасана 1 і Вірабхадрасана 2 навантаження йде на ноги, і якщо ви при виконанні сгибаете передню ногу на 90 градусів, то не просто переносите на неї вагу, але і підсилюєте стегнову кістку.
 
Виконуючи Вірабхадрасану 2 ми розводимо руки в сторони, тим самим розвиваючи плечовий суглоб. Це дає велике навантаження на головку плечової кістки, ніж коли руки просто опущені в низ.
 
Дієта
 
Перше що потрібно для зміцнення кісток - це їсти якомога більше фруктів і овочів, а ось білковою їжею краще не зловживати. Як показує більшість досліджень, людина споживає набагато більше білка, ніж йому необхідно, а це призводить до негативного впливу на кісткову тканину. Справа в тому, що переварений білок перетворюється в кислоту, а коли в крові накопичується багато кислоти, організм втрачає кальцій, щоб збалансувати і нейтралізувати кислоту потрібно їсти овочі.
 
Практики
 
Якщо ви дано практикуєте йогу і маєте досвід за плечима, то для зміцнення кісткової тканини вам підійде будь-яка практика, в якій є серії асан в стоячому положенні.
 
Якщо раніше ви не займалися йогою і при цьому у вас прогресує остеопороз (остеопенія) і спостерігається зниження кісткової маси, то вам варто знайти досвідченого тренера, який має не тільки досвід йогических практик, а й має досвід його-терапії і знайомий з протипоказаннями при остеопорозі . Поясніть йому ситуацію перед початком занять і попросіть сфокусувати заняття на відбудові та безпеки.
 
Майте на увазі, що йога може бути рятівною для кісток, але може і сильно нашкодити, якщо неправильно виконувати практики. Наприклад, стандартні нахили і скручування, які практикують в звичайних класах з йоги, будуть дуже небезпечні для тих, хто хворий остеопорозом.
 
Якщо ваша мета профілактика, і ви поки не страждаєте проблемами з кістками, то практикуйте будь асани, нахили, скручування і так далі, і пам'ятайте що подбати про здоров'я ніколи не рано. Якщо зайнятися йогою в молодості, то до старості ви зможете уникнути дуже багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі і здоров'ям кісток.
 
Які асани краще практикувати
 
Як показала практика, навіть якщо ви вже знаходитеся на стадії втрати кісткової маси, ви можете призупинити цей процес і навіть повернути його назад. Для цього досить практикувати йогу хоча б 10 хвилин щодня. Пропоновані асани не є серією або послідовністю. Вони підійдуть для практик в домашніх умовах або для заміни нахилів і скручувань на загальних заняттях.
 
Сету Бандха Сарвангасана (Місток)
Бхуджангасана (Поза кобри)
Уткатасана (Поза стільця)
Сету Бандха Сарвангасана (Місток)
Поза Воїна I (Вірабхадрасана I)
Поза Воїна II (Вірабхадрасана II)
Врікшасана (Поза дерева)
 
Чатуранга дандасана з поперемінним підняттям протилежної руки і ноги.
Джерело: dayoga
Прочитано 136 разів