• Головна
  • Політика
  • Яку роль для підприємців Кропивницького виконують картки обліку?
Політика Публікації

Яку роль для підприємців Кропивницького виконують картки обліку?

Загальновідомо: для того, щоб розпочати свою підприємницьку діяльність, бізнесмен має спочатку отримати всі необхідні дозволи та затвердити велику кількість документації. Втім, далеко не всі знають, які саме документи отримувати не обов’язково.

9 листопада 2011 року у Кропивницькому в силу вступив документ щодо запровадження ведення обліку об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг. Тобто особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, Рішенням Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 2011 року, зобов’язані отримувати спеціальні картки обліку об’єктів.

Ключовим є те, що жодних зобов’язань не існує. Надається лише рекомендація.

Відповідні положення носять виключно декларативний характер. Але багато представників бізнесу про це навіть не здогадуються. Таким чином, при проходженні процедури з отримання картки обліку та довідок про розміщення об’єкта, у підприємців можуть виникати різноманітні труднощі, що пригальмовують ефективніть їхньої діяльності.

Картки обліку мають видаватися  один раз на рік. Не завжди термін їх дії подовжують. До слова, відповідні дозволи видає Управління торгівлі та побутового обслуговування населення. Через це підприємці опиняються в скрутному становищі, не знаючи, яким чином можна вирішити дану проблему. Найчастіше, починають розглядатися найрізноманітніші варіанти. Не завжди вони є правильними та цивілізованими.

З якою метою було введено картки обліку, до кінця не зрозуміло. Ймовірно, комусь це дійсно потрібно. Впевнено стверджувати поки не наважуємось.

Отож, даний реєстраційний документ має декларативний характер. Навіть в разі його неотримання, підприємці мають змогу надалі законно здійснювати свою діяльність. Більше того, якщо в них почнуть вимагати наявність картки обліку, підприємці матимуть усі підстави відмовити, адже це суперечить діючому Податковому кодексу України.

Схожі новини

Для сімей кропивницьких учасників АТО придбали житло

Профспілка освітян Кропивницького попросила депутатів надати 10% надбавку

Небезпечні дитячі майданчики у Кропивницькому: хто повинен наводити лад?

Богдана Прядко