Політика

Кропивницький Опоблок скаржиться на ймовірний тиск УЗЕ

10 вересня, відбулася прес-конференція на тему: «Політичні репресії щодо депутатів міської ради м. Кропивницького відбуваються після прийняття депутатського запиту сесією міської ради щодо звіту керівника Управління захисту економіки в Кіровоградській області Володимира Миколайовича Духна»

У брифінгу взяли участь: Ніжнікова Анна Олександрівна – голова фракції Опозблоку в міській раді Кропивницького, депутати Опозблоку Ларін Анатолій Сергійович та Линченко Максим Дмитрович.

Опоблоківці стверджують, що до них надходить багато звернень від громадян щодо діяльності управління захисту економіки Нацполіції. У зв’язку із цим, депутати ініціювали дану зустріч.

Анна Ніжнікова висловила неабияке обурення від ситуації, що сталася у Львові,  мабуть тому, наклала її на місцеве підгрунтя. Вона переконана, що пан Духно причетний до численних провокацій та вдається до брудних методів роботи. Натомість, ніяких прямих доказів продемонстровано не було.

Нагадаємо, що Володимир Духно – очільник Управління захисту економіки (УЗЕ).

Я знаю, як приходять здійснювати обшук. Без ухвали суду. Залякуючи, вимагають відчинити двері. Залякують тим, що приїде МНС і буде їх виламувати. Приходять без посвідчень. На обшуки запрошуються поняті без паспортів, без встановлення особи. Чи такою ми хотіли бачити боротьбу з корупцією? Не такої поліцейської реформи ми очікув

зазначила голова фракції “Опозиційного блоку” в міській раді Ніжнікова А.О.

Знову ж таки, ніяких безапеляційних доказів щодо висловленої інформації надано не було.

Присутній на зустрічі депутат міськради А. Ларін відкрито розповів про те, яким чином можуть здійснюватися незаконні дії з метою «підставити» тих чи інших осіб з боку працівників УЗЕ, посилаючись на прецедент, що стався у Львівській області. Але яке відношення ця ситуація має до справ у Кропивницькому?

Потім депутат міськради Анатолій Ларін, детально розповів про те, яким  чином здійснюватися незаконні дії з метою «підставити» тих чи інших осіб з боку працівників УЗЕ, посилаючись на прецедент, що стався у Львівській області. Але, яке відношення ця ситуація має до справ у Кропивницькому? Логічний ланцюжок так і не зав’язався.

На питання, чому депутати називають себе опозицією, не дивлячись на те, що і заступник міського голови з питань освіти і медицини Наталя Дзюба, і начальниця управління освіти Лариса Костенко є представниками Опозблоку, точної відповіді  учасники зустрічі не надали. У свою чергу під час сесії міської ради вони говорили, що чиниться тиск на представників “Опозиційного блоку”, а зараз – тиск на депутатів.

Шановний, по-перше в нашому законодавстві ніде не прописано, що в місцевих радах є коаліція, більшість, меншість і так далі… Друге. Представляти політичну силу можуть тільки народні обранці, котрі пройшли від цих політичних сил, або які є її членами. Наскільки мені відомо, вищезазначені особи (Н.Дзюба та Л.Костенко) вони не є членами партії “Опозиційний блок” і не представляють цю політичну силу.

Максим Линченко

В свою чергу, згідно даних ЦВК на останніх місцевих виборах 2015 року нинішній заступник міського голови Дзюба Наталія Василівна балотувалась як член політичної партії «Опозиційний Блок», а на останній сесії міської ради заяви про тиск та депутатський запит про незаконні дії працівників УЗЕ були зроблені фракцією депутатів “Опозиційного блоку”. Далі – робіть висновки самі…

“Тема наших зборів стосується незаконної діяльності УЗЕ. І тиск не на опозицію, а тиск на депутатів загалом, вибачте…”

У захист Анатолій Ларін промовив

Натомість наведені депутатами в режимі слайд-шоу дані, поки не були доведені в суді. Об’єктивно, виглядає все це як ймовірне перешкоджання діям УЗЕ.

Інінціатори брифінгу жодним словом не згадали про не так давно затриманого посадовця Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції при міській раді Кропивницького, кандидатура якого, в свій час, була підтримана представниками фракцій “Опозиційного блоку” та “Нашого краю”. Наразі його підозрюють у скоєнні правопорушення за ч.3 ст. 368 КК України (отримання хабара).

Не обійшли увагою останній випадок затримання депутата міської ради (фракція БПП) Юрія Деркаченка. Чиновника “на гарячому” затримали працівники УЗЕ спільно зі слідчим відділом Кропивницького ВП ГУНП за фактом вимагання неправомірної вигоди розміром у 5500 доларів.

Корупція в нашому місті процвітає, можливо, в стінах міської ради дійсно стартувала антикорупційна компанія, і саме це не влаштовує провладну більшість (коаліцію), яка нині керує містом.

Схожі новини

У Кропивницькому чиновника міськради було викрито на отриманні неправомірної вигоди

Працівникам освіти Кропивницького підвищать зарплату на 9% у 2019 році

Богдана Прядко

У Кропивницькому тарифи на тепло в бюджетних установах зростуть