• Головна
  • Гроші
  • На Кіровоградщині батьки старшокласників дізнавались, як зробити своїх дітей успішними
Гроші

На Кіровоградщині батьки старшокласників дізнавались, як зробити своїх дітей успішними

За статистикою, серед тих людей, хто найбільше впливає на вибір дитиною майбутньої професії, перше місце посідають батьки. Саме тому нещодавно фахівцями Олександрійського міськрайонного центру зайнятості було проведено профінформаційний семінар для батьків, що мають дітей, які навчаються у 8-11 класах.

Мета заходу – інформування про ринок праці нашого регіону, професії та надання допомоги у професійному виборі.

Про це Трибуні повідомляє Кіровоградський обласний центр зайнятості

Протягом семінару батьки разом з фахівцем професійної орієнтації дізнавалися, як допомогти дитині у цьому важливому та водночас цікавому виборі. Для цього, по-перше, необхідно формувати готовність до професійного самовизначення змалку, а по-друге, допомогти дитині розібратися в її інтересах, здібностях та навичках. Допомогти в цьому може тестування на виявлення психологічних настанов, цінностей та навичок.

Фахівець центру зайнятості Олена Клочко порекомендувала батькам звернутися або до шкільного психолога, або до центру зайнятості та разом із дитиною пройти тестування, адже діти часто бояться негативної оцінки їхніх здібностей і відповідають нещиро або формально. Після цього варто обговорити з дитиною результати тестування та пояснити, що на тест не буває правильних чи не правильних відповідей, його призначення – допомогти краще розібратися в собі та зрозуміти світ професій. А ще дуже важливо допомогти дитині розвинути навички, що стануть у нагоді у побудові кар’єри, незалежно від того, яку професію дитина матиме в майбутньому.

Також батькт отримали поради щодо заохочення дітей брати активну участь у соціальній, спортивній, творчій діяльності уже в шкільні роки, вивчати іноземні мови, бути активними учасниками позаурочних заходів тощо. Наступним кроком має стати детальний розгляд, розглянути разом із дитиною, пропозиції різних навчальних закладів і умови навчання в них.

Наприкінці заходу, О. Клочко зауважила, що дитина – це не продовження батьків, а самостійна особистість, яка ставить перед собою унікальні цілі та завдання. І завдяки цьому вона стане успішною і досягне будь-яких вершин.

Схожі новини

На Кіровоградщині більшість безробітних – з вищою освітою

На Кіровоградщині повідомлено про підозру чиновнику міської ради у розтраті майже 300 тис грн бюджетних коштів

Богдана Прядко

На Кіровоградщині відкрилася IT-школа для дітей від 5 років