• Головна
  • Публікації
  • Чому місцева влада Кропивницького зволікає з наданням дозволів на встановлення автономного опалення?
Публікації

Чому місцева влада Кропивницького зволікає з наданням дозволів на встановлення автономного опалення?

У Кропивницькому вже не перший рік існує проблема, пов’язана з наданням дозволів на встановлення індивідуального автономного опалення.

Зима не за горами, а тарифи на централізоване опалення для споживачів з цього опалювального сезону в Кропивницькому зросли приблизно на 30%.  Містянам доведеться викладати значну суму за тепло в своїх домівках, щe й додатково зігріватися допоміжними пристроями (каміни, обігравічі тощо), так як рівень якості централізованого опалення, м’яко кажучи, бажає бути кращим.

Постає закономірне питання: що робити людям, які оплачують величезні рахунки за теплопостачання, а по факту залишаються у холодних квартирах?  Одним із найоптимильніших варіантів виходу з цієї ситуації є встановлення індивідуального автомного опалення. Але, по незрозумілим причинам місцева влада перестала надавати відповідні дозволи.

Кропивничанка Наталія Миколаївна 21 травня 2018 року  написала заяву до Центру адміністративних послуг. Жінка розповідає, що не має змоги сплачувати за централізоване теплопостачання. Було б набагато зручніше встановити «автономку». Це її законне право, яким вона цілком може скористатися.

Згідно процедури, дане питання має виноситися на засідання спеціальної міжвідомчої комісії. Нагадаємо, що засідання повинне проходити не рідше, аніж раз на місяць. Натомість, за чотири місяці спеціальна міжвідомча комісія так і не зібралася. Більше того, рішення комісії  оформлюється протоколом, витяг з якого у 10-ти денний термін надається заявнику. Письмової відповіді жінка так і не отримала.

Голова депутатської фракції політичної партії ВО “Батьківщина” в Кіровоградській міській раді Олександр Цертій 07 травня 2018 року звернувся до заступника міського голови та голови комісії Олександра Мосіна з проханням  надати затвердження плану проведення комісій. Графік так і не вивісили на опублікування.

«Якими ж законодавчими актами керується пан Мосін, коли 4 місяці не проводить комісію щодо від’єднання від централізованого опалення?»з цим питанням мешканка Кропивницького прийшла на особистий прийом до міського голови. Кореспонденту Трибуни вдалося разом із пані Наталією потрапити на прийом:

Наталія Миколаївна: Добрий день! Я хотіла запитати з приводу індивідуального автономного опалення, а точніше про відмову від централізованого опалення. Скільки разів на рік повинна проводитися комісія?

Міський голова: По необхідності. Комісія приймає рішення і проводиться  відносно тих, чи інших заяв.

Наталія Миколаївна: Порядок про відмову від централізованого опалення говорить про те, що не рідше 1 разу на місяць. Я, 21 травня 2018 року,  написала заяву і на сьогоднішній час відповідь не отримала.

Міський голова: Справа в тому, що саме в порядку про відмову зазначено, що, якщо квартира, від якої звертаються і вона не остання, то заяви взагалі не розглядаються.

До розмови долучився Начальник Головного управління житлово-комунального господарства В. Кухаренко, який також був присутній на зустрічі з міським головою зазначив, що мешканцям будуть надані відповіді в письмовому вигляді. Щоправда, не уточнив, коли саме це відбудеться.

Міський голова А. П. Райкович відреагував на діалог пані Наталії з начальником Управління ЖКГ наступним чином:

Ти зі мною будеш балакати чи з ним? Якщо з ним то є години прийому, можеш звернутися. Чим допомогти? Яка ситуація там, Вікторе Івановичу?

Як бачимо, чомусь очільник міста забуває про елементарну культуру спілкування.

Так чи інкаше, згодом таки вдалося повернутися до конструктивного діалогу.

Віктор Кухаренко: Є ще три опонента і тому комісія такі заяви не розглядала. Опоненти – це люди, які користуються централізованим опаленням

Наталія Миколаївна: Новий Закон «Про ЖКГ» – дозволяє власникам квартир від’єднатися від мереж централізованого теплопостачання, якщо половина квартир в будинку вже від’єднана. Ви мені кажете, що часткова безкоштовна компенсація установлення автономного опалення.

Віктор Кухаренко: Але для цього треба написати заяву.

Отож, складається враження, що начальник  Управління ЖКГ взагалі не слухає жінку, адже ще на початку розмови, та повідомила, що документ вже готовий.

В кінцевому результаті, міський голова все ж таки наказав розглянути заяву.

Та кропивничанку це вже, скоріш за все, не врятує. Адже за її словами, «автономку» встановлювати вже запізно. Опалювальний сезон має розпочатися вже в жовтні, а це означає, що часу залишається зовсім обмаль.

В черговий раз, містяни залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Очікуваної дієвої допомоги їй так і не надали. Наталія Миколаївна після прийому міського голови не приховувала розпачу:

«Чесно кажучи, я вже не дивуюся нічому. Бачите самі, як пройшла розмова і що вона мені дала. Коли мені нададуть відповідь не знаю. Щось підказує, що це відбудеться вже запізно».

Наразі в Кропивницькому спостерігається ситуація, що, мабуть, легше полетіти в Космос, аніж отримати дозвіл на встановлювання автономного опалення. Чому так відбувається – поки можемо лише здогадуватися.

Сподіваємося, всі питання будуть вирішені в повному обсязі виключно в рамках законодавства і всі бажаючі зможуть підключити «автономки», якщо це не суперечить прийнятим нормам. А чиновники в жодному випадку не будуть цьому перешкоджати й затягувати даний процес. На жаль, складається враження, що все виглядає саме так.

Схожі новини

Декомунізація «по-кропивницьки»: коли зміняться назви вулиць?

У Кропивницькому водії та поліція ігнорують наказ міського голови

Антон Цибулевич

У Кропивницькому жителі затопленого мікрорайону просять про допомогу