Публікації

У Кропивницькому обговорили загрози чергового підвищення ціни на газ

Газ для населення в Україні вже найближчим часом може подорожчати. Уряд називає цей процес неминучим.

Докладно і змістовно освітили питання можливого підняття вартості газу для побутових споживачів депутати міської ради Кропивницького Олександр Цертій та Роман Колісниченко, а також депутат Фортечної районної ради Дмитро Голуб, що представляють партію “Батьківщина” на прес-конференції, 5-го жовтня.

Депутати вважають неприпустимими заяви і будь-які намагання підвищити ціну на природний газ, а тим паче – напередодні нового опалювального сезону.

Доповідачі пояснювали, що газу українського видобутку повністю вистачає для потреб населення України. Офіційна статистика показує, що в 2017 році валовий видобуток газу в Україні склав 20,5 млрд куб.м, а на потреби населення, централізованого опалення, потреб бюджетних та релігійних організацій загалом було витрачено лише 16,8 млрд куб.м. Тобто маємо 3,7 млрд куб.м. українського газу в лишку, який йде на потреби промисловості. Таким чином, твердження про те, що нібито газу українського видобутку недостатньо – маніпуляція. Не будемо забувати, що невдовзі вибори і  відчуваючи тимчасовість своєї влади, уряд хоче урвати «ласий» шматочок, вичавлюючи з населення все.

На це вказує ціна, за якою зараз газ продають населенню України, є абсолютно необґрунтованою. При собівартості українського газу в 2926 грн. за 1000 м. куб., враховуючи витрати на транспортування, його продають населенню по 6960грн. за 1000м.куб. А це в 5 разів дорожче! При цьому таку ціну називають «пільговою та соціальною».

Висока ціна на природній газ та низький рівень доходів населення призводить до збільшення рекордними темпами заборгованості за спожиті послуги ЖКГ. Так, на кінець липня 2018р. заборгованість населення зі сплати за газопостачання становила 16,7 млрд грн, а за централізоване опалення та постачання гарячої води – 10,8 млрд грн. Роком раніше ця заборгованість складала 10,9 млрд грн. та 8,0 млрд грн. відповідно. Лише за рік заборгованість збільшилася майже на 46%. Отже, підвищення ціни на газ призведе до ще більшого зубожіння населення та накопичення боргів за спожиті послуги ЖКГ.

 

Також це говорить про те, що ніякі субсидії не допомагають людям,  сплачувати за спожиті комунальні послуги. Можливо, як би були адекватні ціни за послуги, то в них не було б потреби.

Олександр Цертій зазначив, що висока ціна на природній газ не призводить до суттєвого зростання обсягів його видобутку в Україні, як це було передбачено стратегією енергетичної незалежності та програмою ПАТ «Укргазвидобування» «20/20». За результатами першого півріччя 2018 року обсяги видобування українського газу навіть зменшились у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Очевидно, що лише високої ціни продажу українського газу недостатньо для нарощування обсягів його видобутку без відповідних стимулів і системної роботи в цій галузі.

Тому, за таким високим рівнем газифікації промисловості і комунальної сфери, як у нас, різке подорожання газу неминуче веде до зростання цін на всі види товарів і послуг, до зниження їх конкурентоспроможності, до падіння рівня і якості життя.

 

 Аби не допустити майбутнього зростання, а воно може відбутись вже після 18 жовтня, коли завершиться строк дії постанови Кабміну щодо спецціни для окремих споживачів, депутати планують ініціювати подання від міської ради Кропивницького Звернення до Кабінету Міністрів України та особисто Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Ми сподіваємось на підтримку наших колег з інших партій та фракції. Ми не можемо собі дозволити загнати власний народ у боргову яму з якої далеко не кожен зможе вибратись

– резюмував Олександр Цертій

Трибуна в свою чергу буде й надалі моніторити дану ситуацію і сподівається, що посадовці в столиці дослухають до ініціативи колег з Кропивницького. Безапеляційним є те, що наразі це питання є неймовірно актуальним для усіх громадян України.

Схожі новини

Небезпечні дитячі майданчики у Кропивницькому: хто повинен наводити лад?

Чому місцева влада Кропивницького зволікає з наданням дозволів на встановлення автономного опалення?

У Кропивницькому спростували фейк стосовно хлорованої води

Антон Цибулевич