Політика Публікації

У Кропивницькому реалізують проект “Бюджет громади”

Чи завжди міська влада в повному обсязі розуміє потреби громади і працює над їх вирішенням – питання риторичне і залежить від багатьох факторів.

В ідеалі депутатський корпус має реагувати на ті найболючіші питання, які турбують мешканців. На жаль, на практиці, подекуди, все виглядає дещо інакше.

Простий приклад у підтвердження вищевикладеного: будівництво дороги на одному з мікрорайонів Кропивницького у той час, коли місцеві жителі потребують ремонту водогону. До думки громади якщо й прислухаються, то часто із тривалим запізненням.

Про це повідомляє “Трибуна” з посиланням на “Прожектор”

Ця проблема є досить актуальною особливо у розрізі майбутнього прийняття бюджету на наступний рік, де власне й будуть розписані видатки на всі сфери життя містян. Тому на згадку приходить всім відомий вислів Маргарет Тетчер, яка справедливо наголошувала: державних грошей (бюджету) не існує. Є лише кошти платників податків. З цією аксіомою важко не погодитись. Але ж чому тоді громада Кропивницького досі не може в повній мірі впливати на фінансування тих робіт, об’єктів, проектів, яких потребує першочергово?

Для того, аби у 2019 році були враховані усі побажання містян з приводу видатків та ті чи інші сфери життя, сьогодні, 30 жовтня, Кропивницька міська організація ВО «Батьківщина» ініціювала проведення «наметової кампанії». Мета – формування актуальних пропозицій жителів Кропивницького до «Бюджету-2019», а саме: на які проблеми позачергового слід реагувати, і відповідно виділяти кошти для їх вирішення. В кожному мікрорайоні міста встановлені намети, де люди мають змогу заповнити анкети й описати ті нюанси на територіях, де вони проживають, які, на наразі найбільше хвилюють.

«Ми, як депутати, маємо чути й розуміти першочергові потреби мешканців. В цьому полягає наша основна функція. Запроваджена акція Кропивницькою міською організацією ВО «Батьківщина» покликана, насамперед, зібрати думки й пропозиції мешканців міста. По закінченню, ми опрацюємо дану інформацію і надамо відповідний статистичний аналіз усім депутатам та виконавчим органам. Це допоможе визначити головну проблематику міста в цілому й по окремим мікрорайонам. Беззаперечно, саме мешканці формують бюджет міста, а тому мають повне право звертати увагу посадовців, куди направляти ці кошти. Хочеться, аби депутати виступили лобістами вирішення тих проблем, на які вкажуть жителі. Головна ідея акції – дати ресурс владі й депутатам звернути увагу на проблеми, котрі турбують мешканців і по можливості оперативно їх вирішити,” – зазначив керівник фракції ВО «Батьківщина» в міській раді Олександр Цертій

Депутат запевнив, що ініціатива повністю аполітична. Більше того, закликав усіх небайдужих громадян та політиків до співпраці у даному питанні.

«Роль і думка громади повинна мати вирішальне місце. До того ж, міська влада отримає змогу побачити, що найбільше хвилює людей. І від цього вже відштовхуватись при остаточному затвердженні бюджету на 2019-й рік», – підкреслив О.Цертій.

Наметова акція «Бюджет громади» триватиме близько двох тижнів. За цей час містяни зможуть в повному обсязі висвітлити й розставити найголовніші акценти на тому, чого дійсно потребують і чого чекають від прийняття головного фінансового документу міста.

Схожі новини

У Кропивницькому відбулася зустріч із соціологами

У Кропивницькому тарифи на тепло в бюджетних установах зростуть

ДП “Кіровоградтепло” ТОВ ЦНТІ УНГА повернуть з оренди у власність міста

Богдана Прядко