Соціум

Кропивницький: де взяти кошти на повернення боргів МВФ?

Сьогодні, 5-го грудня, відбувся круглий стіл на тему “Що об’єднує державний борг України та ціну на газ”. Про це інформує кореспондент Трибуни.

Основною темою для обговорення став аналіз розвитку України, який би допоміг державі підняти економіку.

“Наша економіка слабка, зростання в 3% на рік – це дуже мало. Треба десь кошти брати, десь брати ресурси. Потрібно зараз віддавати борги – саме ця аргументація фігурує при піднятті цін на газ. Є ще один варіант, де знайти кошти для повернення боргів, і зараз часто обговорюють ідею – забрати гроші з соціальної сфери. Це означає, що можна попрощатися з пенсіями, дешевим газом і т. д.”, – розповів кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

В той же момент, експерт підкреслює, що брати в кредит – це не погано, адже борги є в багатьох розвинених країнах, наприклад, в Італії вони складають більше 2-х трильйонів євро. Але потрібно якісно кошти використовувати, а дорогий газ – необхідність.

З цією думкою не погодився депутат міської ради Кропивницького Олександр Цертій:

“Вкладати всі кошти з кредитів в пенсії – це дійсно програма без майбутнього, їх треба вкладати і в промисловість, щоб розвивати країну. Але така ціна на газ, яка змушує 70% країни просити субсидію – це також неправильно. Під час минулого опалювального сезону деякі люди відкривали вікна і просто випускали газ, щоб отримати грошову допомогу. Це ненормально. Потрібно ввести обєктивну ціну, і тоді більше людей зможе самостійно, без фінансової допомоги держави оплачувати комунальні послуги. Я вивчав це питання і можу сказати, що навіть у порівнянні з європейськими цінами ми платимо багато”.

.

Детальніше про справедливість ціни на газ: “У Кропивницькому депутати борються проти збільшення ціни на газ”.

Основний шлях для подолання кризи в країні учасники дискусії вбачають в розвитку малого та середнього бізнесу. За словами Олександра Цертія, 60-70% українців повинні займатися саме таким бізнесом, тоді держава зможе вийти зі скрутної ситуації. А покращення умов для створення малих підприємств можливе при зміні правил оподаткування.

Також учасники зустрічі впевнені, що без демонополізації газових відносин на ринку об’єктивну ціну встановити буде дуже важко, чим і повинна займатися влада.

Схожі новини

На Кiровоградщинi строковики та контрактники склали присягу на вiрнiсть Українi (ФОТО)

Дитячі колективи влаштували справжнє свято мешканцям Кропивницького

Частина кропивничан у вихідний будуть без світла