• Головна
  • Політика
  • У Кропивницькому влада проiгнорувала думку жителiв мiкрорайону та дозволила будувати магазин
Політика

У Кропивницькому влада проiгнорувала думку жителiв мiкрорайону та дозволила будувати магазин

За допомогою хитромудрих земельних схем у Кропивницькому цiлком реально отримати дiлянку для будiвництва комерцiйних об’єктiв поза конкурсом i без передбачених законом аукцiонiв i торгiв.

Про це повiдомляє Прожектор, iнформує Трибуна.

Вчора, 19 грудня, вiдбулося третє засiдання тринадцятої сесiї Мiської ради Кропивницького сьомого скликання, де, з-помiж усiх питань, розглядалася змiна цiльового призначення земельної дiлянки по вулицi Космонавта Попова (бiля будинку №9/2). Дане питання викликало резонанс серед депутатiв та спричинило чергову хвилю обурення громади.

Жителi вулицi Попова вже неодноразово зверталися до очiльника мiста, виступали на сесiї, надсилали запити в ДСНС i прокуратуру з вимогою вивчити ситуацiю i вжити необхiдних заходiв для того, щоб не дозволити мiсцевому пiдприємцю Сидорову встановити торгiвельну споруду поруч з багатоквартирними будинками безпосередньо на iнженерних комунiкацiях.

Але головна проблема полягає не тiльки в незгодi мiсцевих жителiв: iгнорується виконання мiстобудiвного законодавства та вiдбувається ухилення вiд проведення передбачених земельним кодексом аукцiонiв (вiдкритих земельних торгiв) при передачi земельної дiлянки для будiвництва об’єктiв комерцiйного призначення у власнiсть або в користування.

На практицi ця схема працює наступним чином: через фiзичних осiб – заявникiв, спритнi пiдприємцi безкоштовно отримують з комунальної власностi земельнi дiлянки пiд начебто будiвництво гаражiв, ведення садiвництва або спорудження житлових будинкiв. Пiсля цього на сесiї мiської ради розглядається питання щодо змiни її цiльового призначення. Вiдтак, замiсть будiвництва умовного житлового будинку або гаражу, там цiлком “законно” може з’явитися тимчасова споруда, МАФ або iншi комерцiйнi об’єкти.

Отже, за допомогою хитромудрих земельних схем, в Кропивницькому цiлком реально отримати дiлянку для будiвництва комерцiйних об’єктiв поза конкурсом i без передбачених законом аукцiонiв i торгiв. Достатньо лише скористатися певними прогалинами в дiючому законодавствi та домогтися лояльностi вiд депутатської бiльшостi. Позицiя та iнтереси територiальної громади при цьому фактично не враховуються.

Наведене вище яскраво вiдображає ситуацiя на вулицi Попова №9/2. Жителi переконанi, що будувати магазин небезпечно, адже поруч проходить ряд комунiкацiй, де неодноразово ставалися пориви:

Ось що з цього приводу зазначають самi жителi:

Але незважаючи нi на що, бiльшiстю депутатiв мiської ради, вчора, 19 грудня, пiд час сесiйного засiдання було прийнято рiшення змiнити цiльове призначення дiлянки з “будiвництва житлового будинку” на “будiвництво об’єкту торгiвлi”.

Депутатiв не зупинила анi думка громади, анi аргументованi висновки вiдповiдних структур, якi не погодили будiвництво споруд та будiвель в цьому мiсцi. До того ж, питання досi знаходиться на розглядi в прокуратурi.

Двадцять чотири депутати на сесiї мiської ради пiдтримали проект рiшення, яким змiнювалось цiльове призначення зазначеної дiлянки пiд будiвництво об’єктiв торгiвлi. голова фракцiї ВО “Батькiвщина” Олександр Цертiй, який голосував проти вказаного рiшення, перед голосуванням звернувся до колег iз наступними словами:

“Кожна копiйка є дуже цiнною для оформлення дохiдної частини нашого бюджету. Треба чiтко усвiдомлювати, що в головному фiнансовому документi мiста не вистачає коштiв для покриття основних видаткiв, зокрема освiти та охорони здоров’я. Те, що зараз вiдбувається в мiськiй радi – цинiчне нехтування iнтересiв територiальної громади. Просто на наших очах роздаються землi комерцiйного призначення, але громада не отримує вiд цього жодних благ, бо орендна плата або кошти за викуп земельної дiлянки, що вiдповiдно до законодавства мають визначатися на конкурсних засадах – в бюджет нашого мiста не надходять. Iншi пiдприємцi роблять запити, звертаються, ми їм надаємо необхiднi дозволи на розроблення проектiв землеустрою, пiсля чого вiдбувається земельний аукцiон. I якщо вони на конкурсних засадах отримують цю землю в оренду, то сплачують немаленькi кошти в бюджет. Питання зi змiною цiльового призначення по вулицi Попова виноситься вже не вперше. Це вiдверто порочна практика, яка ставить iнших пiдприємцiв та громаду мiста в невигiдне становище”.

Депутат О.Цертiй також акцентував на тому, що земельна дiлянка, про яку йде мова, знаходиться в зонi багатоквартирної житлової забудови, безпосередньо на прибудинковiй територiї розташованих там “багатоповерхiвок”, в зонi пiдземних iнженерних мереж i комунiкацiй. Вiдповiдно, об’єкти торгiвлi там розташовуватись не можуть. А пiдтримане депутатами рiшення – нi що iнше, як пiдтвердження продовження порочної практики легалiзацiї пiд комерцiйнi потреби безоплатно отриманих вiд територiальної громади земельних дiлянок.

Депутат мiської ради Вiталiй Бєлов (який, до речi, закрiплений за даним округом) взагалi заявив про свiй вихiд iз фракцiї УКРОП в соцiальнiй мережi Фейсбук через “протягнення” депутатами вiд цiєї полiтсили славнозвiсного питання. Дану iнформацiю депутат пiдтвердив i нашiй редакцiї:

“Не скажу, що голосування колег по фракцiї УКРОПу мене здивувало. Вони вже давно пiдтримують питання, якi суперечать iнтересам громади, але дуже сильно “цiкавi” тим, кого вони беззаперечно слухають. Не буду скромничати – саме мiй результат на виборах на цьому окрузi провiв полiтичну силу УКРОП до мiськради Кропивницького. Саме завдяки довiрi жителiв Попова до мене, Бєжан i Зайченко, стали депутатами. А тепер вони плювати хотiли на думку цих людей. Зрозумiло, що пiсля такого ставлення цих депутатiв, я не можу залишатися в складi фракцiї УКРОПу в мiськрадi. Я виходжу з фракцiї i нi краплi не сумнiваюся в такому кроцi, так як безхребетнiсть, безпринциповiсть та “iдеали” членiв цiєї полiтсили для мене чужi”.

Мiсцевий житель вулицi Попова розповiв, що вже звертався iз листами i запитами до народних депутатiв i прем’єр-мiнiстра. За словами активiста Станiслава Сєлiна, документи опрацювали й направили до мiської ради Кропивницького, рекомендуючи вирiшити питання з урахуванням позицiї громади в рамках реформи мiсцевого самоврядування.

Бiльшiсть депутатiв мiської ради прийняли iнше рiшення. Практика безоплатного користування в комерцiйних цiлях землями громадськостi триває…

Схожі новини

У Кропивницькому на “гарячій лінії” чергуватиме начальник управління охорони здоров’я

Богдана Прядко

У Кропивницькому набирає обертів наметова акція «Бюджет громади 2019»

Кіровоградська облрада дала старт створенню наглядових ради при комунальних підприємствах