• Головна
  • Соціум
  • У Кропивницькому обговорили шляхи підвищення рівня зайнятості безробітних громадян
Соціум

У Кропивницькому обговорили шляхи підвищення рівня зайнятості безробітних громадян

27 грудня, в обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників влади, роботодавців, профспілок та обласного центру зайнятості. Серед питань порядку денного – зайнятість зареєстрованих безробітних громадян.

Розкрив це питання Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості. Він поінформував про ситуацію на регіональному ринку праці, ознайомив із результатами роботи служби зайнятості області у поточному році та окреслив пріоритетні завдання діяльності на наступний рік.

Зокрема зазначив, що упродовж січня-листопада поточного року соціальними послугами служби зайнятості області користались 39,8 тис. зареєстрованих безробітних. Найбільше безробітних було зареєстровано у Олександрійському, Кіровоградському міськрайонних центрах зайнятості, у Знам’янському, Світловодському, Добровеличківському та Долинському районах. Рівень зареєстрованого безробіття склав 2,26%.

Завдяки налагодженій співпраці з роботодавцями області вирішено питання працевлаштування упродовж поточного року 13,9 безробітних. Рівень працевлаштування склав 35,1%. Найвищий рівень працевлаштування (більше 50%) спостерігається по Онуфріївському та Устинівському районах.

Також під час конструктивного діалогу були обговорені та визначені найбільш актуальні напрямки покращення взаємної сторін соціального партнерства, а саме у питаннях соціального захисту безробітних та стимулювання роботодавців до створення нових та збереження діючих робочих місць, організації громадських робіт на територіях інших сільських рад.

Озвучив Б.Стоян і проблемні питання на ринку праці, а саме: легалізація зайнятості населення, вплив зовнішньої трудової міграції на локальний ринок праці. Акцентував увагу присутніх на необхідності проведення активної роботи щодо розвитку малого підприємництва через залучення до підприємницької діяльності осіб з числа зареєстрованих безробітних. «Для дієвої її реалізації необхідно вживати заходів щодо залучення до цього питання коштів місцевих бюджетів, особливо ОТГ, та коштів міжнародної технічної допомоги по проектам, що реалізуються в області неурядовими організаціями», – зазначив Б. Стоян.

За підсумками обговореного питання його учасники вирішили: рекомендувати учасникам діалогу та усім зацікавленим сторонам консолідувати зусилля щодо сприяння вирішенню проблеми зайнятості населення; збереженню діючих, відновленню та створенню нових робочих місць, легалізації трудових відносин та підвищення рівня заробітної плати; сприяння розвитку малого підприємництва, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання відповідно до вимог сучасного виробництва, а також проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи з молоддю з метою мотивації їх до вибору професій, необхідних у реальному секторі економіки.

 Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Схожі новини

У Кропивницькому запрошують на благодійний концерт у підтримку хлопчика з ДЦП

ДП «Кіровоградтепло» змінило графік роботи на опалювальний період

Богдана Прядко

Стало вiдомо, коли на Кiровоградщинi виплачуватимуть субсидiю у готiвковiй формi