• Головна
  • Соціум
  • У Кропивницькому мітингували проти відміни пільг на харчування
Соціум

У Кропивницькому мітингували проти відміни пільг на харчування

Вчора, 8-го січня, перед міською радою відбувся мітинг стосовно скасування пільги на безкоштовне харчування дітей учасників АТО і ООС в садочках міста. Про це інформує Трибуна.

На акцію протесту зібралися сім’ї військових, активісти та правозахисники. Вони прописали свої вимоги у листі, який передали в міську раду.

Текст листа:

«Ми не жебраки і не прийшли сьогодні просити милостиню. Ми прийшли за повагою. До наших чоловіків, які були і є на війні. Так само і до жінок, яких на передовій не так вже й мало. І у багатьох з них є діти, які місяцями живуть в очікуванні батьків.

Так, ми чудово розуміємо, що проблем і в нашій державі, і в нашому місті дуже багато. Але, напевне, всі зобов’язання перед містянами вже виконано, якщо владі не шкода віддати 1 млн гривень СБУ на ремонт та 2 млн гривень на свій піар. На це зайві кошти знайшлися. А може це якраз і є ті зекономлені на нас гроші? Але якщо наша країна знаходиться в стані війни, наші військові та члени їхніх родин мають бути в пріоритеті! Бо це їхній тил, їхня підтримка, їхній бойовий дух.

Це їхня впевненість в тому, що про них пам’ятають, їх цінують і їм вдячні за той ризик, на який вони пішли. Багато хто говорить про те, що держава і так вже надала забагато привілей військовим. Але ми з вами точно знаємо, що деякі з них так і залишаються нашим правом на папері. І для багатьох родин військовослужбовців оце право на безкоштовне харчування для їхніх дітей – практично єдина реальна пільга, якою вони користувалися.

І користувалися із вдячністю. І розповідали своїм дітям, що це так наша влада дякує їм за подвиг їхніх батьків. За те, що вони захищають нас від жахів війни, щоб ця війна не прийшла сюди, до наших з вами домівок. Проте час іде, емоції вщухають, події забуваються. І от сьогодні вже виявилося, що наших дітей забагато. Що наші діти вже не в пріоритеті.

Так, ми розуміємо, люди вже втомилися від війни за ці довгих 4 роки. Фокус уваги змістився на інші побутові питання. Але ж війна продовжується! Ми теж від неї втомилися, проте не можемо просто закрити очі і уявити, що її немає! Бо там зараз наші чоловіки, а у когось і дружини. Бо ми щодня живемо у тривозі, а нашим дітям сниться, що тато чи мама вже повернулися! Саме тому ми сьогодні прийшли. Ми хочемо, щоб нас почули. Ми хочемо діалогу з владою. Бо слова “грошей немає” – це не діалог, це ставлення нас перед фактом. Більш того, це рішення прийнято без будь-яких спроб обговорення чи компромісу.

У міськвиконкомі чудово знають про існування ініціативної батьківської групи у фейсбуці. Але ж ніхто не звернувся і не озвучив проблему. Слова про те, що вся інформація оприлюднюється на сайті міськвиконкому виглядають як маніпуляція. У нас, батьків, немає відділу, який би займався моніторингом і аналізом всіх рішень місцевої влади. І наразі все це нагадує якусь гру “помітять, чи не помітять, пройде, чи ні”.

Ми не сіра тупа маса, серед нас багато людей з вищою освітою: економістів, юристів, бухгалтерів, аналітиків. Озвучте нам вашу проблему, і ми теж подумаємо, як її можна вирішити. А просто зібратися і одноголосно виключити наших дітей з пільгової категорії – це невдале рішення. Тому сьогодні ми просимо почути нас, повернутися до цього питання і переглянути рішення щодо надання дітям учасників АТО/ООС пільг з харчування».

Нaчальниця упpавління освіти міськpади Кpопивницького Лаpисa Костенко повідомила, що ці пільги фінансувалися з бюджету міста, а не держави, а це питання в міській раді ще будуть обговорювати.

Схожі новини

Активісти Кропивницького проведуть акцію для боротьби з пасивністю поліції

На Кiровоградщинi у виправний центр закинули “два по 0,5” (ФОТО)

Спортивне свято для маленьких кропивничан