Політика

У Кропивницькому нарешті прийняли Статут громади міста

Сьогодні, 31-го січня на сесії міської ради міста Кропивницького прийняли Статут територіальної громади. Про це інформує кореспондент Трибуни.

Він визначає місцеве самоврядування в місті, участь членів територіальної громади у його здійсненні, органи і посадові особи місцевого самоврядування, відкритість та прозорість у їх діяльності, матеріально-фінансову основу місцевого самоврядування тощо.

Був розроблений ГО «Асоціацією Політичних Наук» разом з депутатами.

В додатках йдеться про звітування  міського голови Кропивницького, постійних комісій міської ради та депутатів; консультації з громадськістю; про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання; про місцеві ініціативи, громадські слухання; передбачається процедура сприяння проведення громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування в місті Кропивницькому.

“Робота над Статутом тривала довгий час в спеціально створеній робочій групі та комісіях. Також, з незрозумілих причин, ще майже рік знадобився для того щоб його, нарешті, розглянули на сесійному засіданні. Новий статут містить багато прогресивних норм, зокрема ним вводиться механізм громадських слухань, місцевих ініціатив, загальних зборів, громадської експертизи тощо. Крім того, прийняття нового статуту є необхідною умовою задля підвищення індексу прозорості нашого міста”, – розповів  голова фракції ВО “Батьківщина” Олександр Цертій, який був одним із співавторів Статуту.

Схожі новини

З кропивницького нардепа будуть знімати недоторканність

У Кропивницькому депутати вимагають послiдовностi вiд Управлiння ЖКГ

Антон Цибулевич

Коли у Кропивницькому буде прийнятий новий Статут?